Stopklatka.pl: Steven Spielberg i kulisy Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Steven Spielberg przedstawia na łamach Internetowego Serwisu Filmowego Stopklatka.pl kulisy powstania produkcji „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” i przedstawia szczegóły, które do tej pory utrzymywane były w tajemnicy. Specjalnie dla portalu rozmowę przeprowadziła Yola Czaderska-Hayek – stała korespondentka Stopklatki w Hollywood.
W trakcie wywiadu nie zabrakło pytań o podstawowe kwestie nurtujące każdego fana serii przygód popularnego archeologa. Przede wszystkim Steven Spielberg został poproszony o wyjaśnienie, dlaczego doszło do dziewiętnastoletniej przerwy pomiędzy kolejnymi częściami.  Postanowiłem, że czwartego „Indianę…” zrobię dopiero wtedy, gdy będę miał w ręku naprawdę dobry scenariusz. Nie sądziłem tylko, że praca nad tekstem zajmie blisko 15 lat. Pamiętam, jak to się zaczęło: podczas ceremonii Oscarów w 1994 roku, kiedy Harrison Ford wręczał mi nagrodę za „Listę Schindlera”. Potem wyszliśmy za kulisy i wtedy Harrison spytał: To kiedy kręcimy następną część? Jestem gotów. Odparłem: Nie wiem, musisz zapytać George’a (Lucasa). Tak też zrobił. George zaczął więc myśleć nad fabułą… Tak naprawdę więc praca nad filmem ruszyła głównie dzięki Harrisonowi. Tylko że wszystko utknęło w martwym punkcie ze względu na scenariusz. Przez 14 lat nie mogliśmy ruszyć z miejsca, aż tu nagle pojawił się David Koepp i napisał tekst, który… no, dosłownie zwalił Indianie kapelusz z głowy. I o to właśnie chodziło – tłumaczy reżyser.

Jakie tematy zostały jeszcze poruszone? Steven Spielberg opowiada o swojej przyjaźni z Januszem Kamińskim i o kłótniach z George’em Lucasem. Twórca wyjaśnia, jak udało mu się zachować w tajemnicy treść scenariusza, a także w jaki sposób zadbano w nowej realizacji o odtworzenie klimatu poprzednich części. Wielbicieli talentu Karen Allen zapewne zainteresuje fakt, czym zajmowała się odtwórczyni roli Marion Ravenwood, zanim powróciła do aktorstwa.

www.stopklatka.pl/wywiad

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top