Studenci na Common Europe Congress 2003

Stowarzyszenie Common Europe zrzeszające użytkowników sprzętu IBM zdecydowało się umożliwić studentom szerszy udział w corocznie organizowanym zjeździe członków tej organizacji. W kongresie Common Europe Congress 2003 będą mogli bezpłatnie uczestniczyć wyselekcjonowani studenci i nauczyciele akademiccy związani z informatyką ze wszystkich krajów europejskich, w których działają regionalne organizacje Common.

Common Europe Congress to najważniejsza inicjatywa realizowana co roku przez stowarzyszenie Common. Stanowi on dla użytkowników sprzętu IBM możliwość wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi technologiami i produktami IBM. Dla firm i instytucji, które rozważają zakup np. serwerów IBM impreza taka daje okazję zasięgnięcia opinii tych, którzy na co dzień pracują na tym sprzęcie. Jeszcze inną grupę uczestników stanowią studenci informatyki, którzy poprzez inicjatywy Common zapoznają się z aktualnymi tendencjami w rozwoju sprzętu w realnych biznesowych zastosowaniach. Da im to wyobrażenie na temat przyszłych trendów w zakresie urządzeń informatycznych – także tych, z którymi obecni studenci mogą za kilka lat mieć styczność na płaszczyźnie zawodowej.

„Od dłuższego czasu obserwowaliśmy duże zainteresowanie Common Europe Congress ze strony studentów informatyki, dla których opłaty za udział okazywały się barierą nie do pokonania,” – mówi Marek Walczak, dyrektor ds. marketingu w organizacji Common Europe. „Obecnie z myślą o tej ważnej grupie uczestników wprowadzamy specjalny program, który umożliwi wielu młodym ludziom wzięcie udziału w tak ważnej imprezie branżowej jak Common Europe Congress 2003”.

Inicjatywa opracowana przez Common polega na umożliwieniu studentom i nauczycielom informatyki uczestniczenia w Kongresie bez konieczności uiszczania opłaty za udział w wysokości 600 Euro. Dzięki temu osoby zakwalifikowane przez regionalne organizacje Common (we wszystkich krajach, gdzie stowarzyszenie ma swoje oddziały) będą mogły wziąć udział we wszystkich sesjach w ramach kongresu, oprócz części ITSO (International Technical Support Organization) oraz programów certyfikacyjnych. Co więcej, regionalne struktury Common mogą partycypować w kosztach dojazdu na Kongres i powrotu. Z każdego spośród krajów, gdzie funkcjonuje Common, do bezpłatnego udziału w Common Europe Congress zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 10 osób.

Tegoroczny Common Europe Congress odbędzie się w dniach 25-27 maja 2003 w Warszawie (po raz pierwszy kongres jest organizowany w regionie Europy Środkowo-Wschodniej).

http://www.common.org.pl
http://www.comeur.org

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top