Stylio.pl: wymieniaj się ciuchami

10-ty października Ogólnopolskim Dniem Bezgotówkowej Wymiany Ciuchów. Tego dnia w różnych miastach Polski odbędą się swapowe imprezy polegające na bezgotówkowej wymianie ubrań. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Stylio.pl – serwis dla entuzjastów mody, a jej  ambasadorem Izabella Miko.

Ogólnopolski Dzień Bezgotówkowej Wymiany Ciuchów to nawiązanie do coraz popularniejszych swapping parties czyli imprez na których uczestnicy wymieniają się ubraniami. Swap jako zjawisko zyskuje coraz większą popularność i zasięg. Nieformalne spotkania różnych osób, które wymieniają się między sobą ubraniami, często przybierają formę zaplanowanych i dobrze zorganizowanych imprez. Moda na swap dotarła także do Polski i zyskuje coraz większe rzesze zwolenniczek i zwolenników.

Akcja zorganizowana przez Stylio.pl ma na celu zainteresowanie ideą swap jak największej liczby osób, a jednocześnie sprawniejsze informowanie o organizowanych spotkaniach. Do tej pory poparcie dla akcji wyraziło ponad półtora tysiąca osób, a w ponad siedmiu miastach zapowiedziano zorganizowanie imprez swapowych 10. października. Ambasadorem akcji jest Iza Miko, znana z „Kochaj i tańcz”, prywatnie autorka projektu ekomiko.

– Chcemy propagować idee swapu, bo ze wszech miar na to zasługuje. Nasz przekaz jest jasny: nie wyrzucaj ciuchów na śmietnik, przyjdź i wymień się z innymi osobami. To odpowiedzialne, ekologiczne a jednocześnie modne. Noszenie ubrań, które miały już innych właścicieli, jest trendy i świadczy o nieszablonowym podejściu do mody. – mówi Joanna Kosman, szefowa Stylio.pl

Imprezy swapowe czyli swapping parties są pomysłem amerykańskim, który na całym świecie zyskuje popularność. To jeszcze jeden sposób na zdobycie oryginalnych ubrań. Dzięki wymianie można tanim kosztem zdobyć niepowtarzalny ciuch i pozostać w zgodzie z ekologią (nie wyrzucamy ubrań na śmietnik, przekazujemy je innym). Jest to także sposób na dobrą zabawę, podpatrzenie stylu innych osób i poznanie nowych ludzi.

www.stylio.pl/swap

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry