Stypendium z Internetu

Atrakcyjna oferta czeka na polskich naukowców biomedyków na witrynie internetowej wspieramymedycyne.org.pl. Za jej pośrednictwem zainteresowani mogą ubiegać się o zagraniczne stypendium naukowe. To niepowtarzalna możliwość dokształcenia i doskonalenia umiejętności w najlepszych światowych ośrodkach badawczych.

Ze względu na trudną sytuację finansową polskiego resortu zdrowia, wielu wybitnych polskich naukowców pozbawionych jest możliwości wykorzystania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności. Brakuje profesjonalnych laboratoriów badawczych, w których mogliby prowadzić zaawansowane technologicznie badania naukowe.

Zdając sobie sprawę z istoty tego problemu, firma farmaceutyczna Novartis powołała Fundację Wspierania Polskiej Nauki i Medycyny, której jednym z celów statutowych jest niesienie pomocy polskiej myśli naukowej.

„W naszym kraju dużo mówi się o konieczności wspierania polskiej medycyny. Tymczasem Fundacja wychodzi z konkretną inicjatywą, dostępną już dziś. W stażach będzie można uczestniczyć już od września bieżącego roku.” – mówi Paweł Żelewski członek Kapituły Fundacji Wspierania Polskiej Nauki i Medycyny

Pierwszym przedsięwzięciem Fundacji jest stworzenie programu stypendiów zagranicznych wspierającego rozwój kadry naukowej w dziedzinie badań biomedycznych. Za pośrednictwem serwisu kandydaci mogą zgłaszać swoje kandydatury do stypendiów. Staż, o jaki się ubiegają, obejmuje dziewięciomiesięczny pobyt w Instytucie Badań Biomedycznych firmy Novartis. W tym czasie stypendyści będą mogli prowadzić badania naukowe w ścisłej współpracy z naukowcami Instytutu. To pierwsza w Polsce inicjatywa tego typu realizowana na tak dużą skalę.

Wyrazem wspierania polskiej myśli naukowej przez Novartis jest również partnerstwo w programie „Zostańcie z nami” autorstwa tygodnika POLITYKA.

Kandydatów, którym zostaną przyznane stypendia wybierze do końca czerwca Kapituła Fundacji Wspierania Polskiej Nauki i Medycyny. W jej skład wchodzą znane osoby ze świata zdrowia, nauki, kultury, polityki, między innymi Prof. Danuta Hübner, Minister ds. europejskich, Nina Terentiew, Dyrektor Programu II Telewizji Polskiej, czy Krzysztof Zanussi, reżyser i scenarzysta.

http://www.wspieramymedycyne.org.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top