Sukces Multipoezji

Wiersz on-line “Blokowisko” pisany na czacie MULTIPOEZJA został wyróżniony w konkursie literackim “ExLibris43Bis”. Wiersz ten wysłano na konkurs incognito, to znaczy bez nicków (imion lub pseudonimów uczestników czata) i nazwiska moderatora. Zatem doceniono nie formę, lecz samą literacką jakość wiersza.
Gratulujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w powstawaniu tego wiersza!

Przypomnijmy, MULTIPOEZJA jest autorskim projektem polegającym na poszukiwaniu nowego sposobu istnienia poezji we współczesnym świecie.
Po pierwsze poszukuje realizacji w mediach: prasie, telewizji, radiu, internecie i innych, niestandardowych technikach przekazu, po drugie szuka drogi do bezpośredniego kontaktu z publicznością. I właśnie internet, jak żadne inne medium, w największym stopniu umożliwia taki kontakt.

“Skazana na dogorywanie na zapomnianych półkach księgarskich, poezja straciła właściwą sobie siłę i wigor”. Słowa te, autorstwa znanego krakowskiego poety Michała Zabłockiego, idealnie tłumaczą dlaczego powstał Program Rewolucji Poetyckiej MULTIPOEZJA i dlaczego portal Onet.pl przyłączył się do tej akcji.

Co dwa tygodnie, wieczorową porą, pod adresem http://multipoezja.onet.pl zbiera się grupa Internautów by tworzyć “nową poezję”. Dotychczas odbyło się już 9 takich czatów.

Niezależnie od spotkań z Michałem Zabłockim Internauci mogą codziennie, o każdej porze dnia i nocy, rozmawiać o poezji w specjalnie stworzonym pokoju czatowym.

W programie MULTIPOEZJA biorą również udział: Piwnica pod Baranami, miesięcznik “Zwierciadło”, Empik, TV Kraków.

http://multipoezja.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry