Super Bowl rekordowy na Twitterze

Opublikowano: 6 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Za nami Super Bowl XLVI – tegoroczna edycja święta fanów futbolu amerykańskiego. Wygrała drużyna New York Giants pokonując New England Patriots 21 do 17. Zwyciężył również Twitter – ustanowiono nowy rekord w wysłanych tweetach na sekundę.

Jak poinformowali przedstawiciele Twittera, padł nowy rekord w tweetach na sekundę (tweets per second, TPS) wysłanych podczas rozgrywek sportowych: 12 233. Ustanowiono go podczas zakończenia meczu, ale popularnością cieszył się również występ Madonny w przerwie – 10 245 TPS. Podczas ostatnich minut meczu wysyłano średnio 10 tys. tweetów w każdej sekundzie.

Super Bowl rekordowy na Twitterze 1

Poprzedni sportowy rekord – 8000 TPS – należał do Tima Tebowa i jego 80-jardowego przyłożenia w futbolowym meczu Broncos kontra Steelers. To jednak i tak o wiele mniej niż rekord wszystkich kategorii: podczas nadawania japońskiego filmu animowanego „Laputa” wysłano aż 25 088 TPS.

Warto jednak dodać, że rekord Twittera został niedawno pobity przez chiński odpowiednik serwisu – Sina Weibo. Podczas obchodów nowego roku wysyłano tak 32 312 komunikatów na sekundę.

Dawid ZarazińskiSuper Bowl rekordowy na Twitterze

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.