Super Bowl rekordowy na Twitterze

Za nami Super Bowl XLVI – tegoroczna edycja święta fanów futbolu amerykańskiego. Wygrała drużyna New York Giants pokonując New England Patriots 21 do 17. Zwyciężył również Twitter – ustanowiono nowy rekord w wysłanych tweetach na sekundę.

Jak poinformowali przedstawiciele Twittera, padł nowy rekord w tweetach na sekundę (tweets per second, TPS) wysłanych podczas rozgrywek sportowych: 12 233. Ustanowiono go podczas zakończenia meczu, ale popularnością cieszył się również występ Madonny w przerwie – 10 245 TPS. Podczas ostatnich minut meczu wysyłano średnio 10 tys. tweetów w każdej sekundzie.

Super Bowl rekordowy na Twitterze 1

Poprzedni sportowy rekord – 8000 TPS – należał do Tima Tebowa i jego 80-jardowego przyłożenia w futbolowym meczu Broncos kontra Steelers. To jednak i tak o wiele mniej niż rekord wszystkich kategorii: podczas nadawania japońskiego filmu animowanego „Laputa” wysłano aż 25 088 TPS.

Warto jednak dodać, że rekord Twittera został niedawno pobity przez chiński odpowiednik serwisu – Sina Weibo. Podczas obchodów nowego roku wysyłano tak 32 312 komunikatów na sekundę.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry