Swarzędz w 2006 rok na światłowodach

Ponad połowa Swarzędza ze światłowodowym dostępem do Internetu, możliwością korzystania z alternatywnych, tańszych usług telekomunikacyjnych, a wkrótce także z systemem monitoringu osiedli i innymi usługami opartymi o nową sieć światłowodową – to efekty współpracy pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową w Swarzędzu i Inotel SA, niezależnym operatorem telekomunikacyjnym.

Swarzędz – liczące 30 tys. mieszkańców miasto pod Poznaniem – dzięki nowej sieci światłowodowej dysponuje infrastrukturą teleinformatyczną, która należy do najlepszych w Polsce. Umożliwia ona mieszkańcom jego północnych i południowych osiedli podłączenie do Internetu przy pomocy bardzo szybkiej sieci światłowodowej. Sieć ta pozwala także na korzystanie z alternatywnych usług telefonicznych z mnóstwem usług dodatkowych (m.in. przekierowanie połączeń, blokowanie połączeń od wybranych numerów, połączenia trójstronne, voice2email, fax2email).

‘Bardzo dobrej jakości dostęp do Internetu i możliwość korzystania z tańszych i lepszej jakości usług telekomunikacyjnych, to nie jedyne korzyści z naszej nowej sieci światłowodowej. W oparciu o nią będziemy także mogli zbudować system monitoringu osiedli, rozliczać wodę i ciepło, a także bezpośrednio połączyć mieszkańców z bazą danych Spółdzielni, dotyczącą np. księgowości czy windykacji. Wszystkie te udogodnienia powinny zostać wprowadzone w 2006 roku’ – powiedział Paweł Pawłowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.

Budowa sieci światłowodowej w Swarzędzu była inicjatywą Inotela, która została zrealizowana dzięki poparciu Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Sfinansował ją w całości Inotel SA.

‘Stworzenie sieci światłowodowej w Swarzędzu to doskonały przykład na to, co potrafi zdziałać otwarcie władz spółdzielni mieszkaniowych na nowe technologie i pomysły. Zachęcamy do takiej współpracy także inne spółdzielnie, bo skorzystają na niej przede wszystkim zrzeszeni w niej mieszkańcy’ – powiedział Jacek Augustyniak, Specjalista ds. Marketingu w firmie Inotel SA, odpowiedzialny za projekt w Swarzędzu.

http://www.inotel.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry