Światowa nagroda w rękach polskich designerów

Z-drive – pendrive z grupy produktów Starline International – zdobył nagrodę iF Product Design 2009. Jego autorami są projektanci pracujący w poznańskim oddziale firmy. To już trzeci ich projekt doceniony w świecie designu.

iF Product Design to jedno z najważniejszych wyróżnień w branży wzornictwa przemysłowego. Przyznawana jest corocznie od 1954 r. przez iF International Forum Design. W tym roku jurorzy docenili Z-drive, najnowszy pendrive Starline International. Produkt dołączył do wyróżnionych wcześniej modeli Sly’d i Swing Duo. Wszystkie powstały w głowach projektantów pracujących na poznańskim Starym Mieście.

Choć produkcja oferowanych przez Starline urządzeń odbywa się w Chinach, właściciele firmy od początku postawili na polskich projektantów i ich znajomość najważniejszego dla SI rynku europejskiego. – Designer musi nie tylko wykazywać się kreatywnością i wyobraźnią, ale również znać konteksty kulturowe, w jakich porusza się przyszły użytkownik sprzętu. Dlatego nasze biuro projektowe zlokalizowaliśmy w Europie, a nie w Chinach czy Hongkongu – wyjaśnia Krzysztof Marszałek, Senior Vice President i współwłaściciel Starline International.

Biuro projektowe to nie jedyny polski element w działalności Starline International. Trwają prace nad utworzeniem w okolicach Poznania centrum logistycznego, które obsługiwałoby rynek europejski i Rosję.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top