Światowa nagroda w rękach polskich designerów

Z-drive – pendrive z grupy produktów Starline International – zdobył nagrodę iF Product Design 2009. Jego autorami są projektanci pracujący w poznańskim oddziale firmy. To już trzeci ich projekt doceniony w świecie designu.

iF Product Design to jedno z najważniejszych wyróżnień w branży wzornictwa przemysłowego. Przyznawana jest corocznie od 1954 r. przez iF International Forum Design. W tym roku jurorzy docenili Z-drive, najnowszy pendrive Starline International. Produkt dołączył do wyróżnionych wcześniej modeli Sly’d i Swing Duo. Wszystkie powstały w głowach projektantów pracujących na poznańskim Starym Mieście.

Choć produkcja oferowanych przez Starline urządzeń odbywa się w Chinach, właściciele firmy od początku postawili na polskich projektantów i ich znajomość najważniejszego dla SI rynku europejskiego. – Designer musi nie tylko wykazywać się kreatywnością i wyobraźnią, ale również znać konteksty kulturowe, w jakich porusza się przyszły użytkownik sprzętu. Dlatego nasze biuro projektowe zlokalizowaliśmy w Europie, a nie w Chinach czy Hongkongu – wyjaśnia Krzysztof Marszałek, Senior Vice President i współwłaściciel Starline International.

Biuro projektowe to nie jedyny polski element w działalności Starline International. Trwają prace nad utworzeniem w okolicach Poznania centrum logistycznego, które obsługiwałoby rynek europejski i Rosję.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry