Świetna sprzedaż niezależnych gier

Opublikowano: 4 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Doskonałe wiadomości dla fanów niezależnych gier! Firma Team Meat poinformowała, że ich produkcja „Super Meat Boy” osiągnęła poziom miliona sprzedanych egzemplarzy. Cieszyć mogą się również fani gry „Bastion”, która znalazła pół miliona nabywców.

Super Meat Boy” to platformowa gra, której bohaterem jest tytułowy Mięsny Chłopiec. Zadaniem gracza jest pokierowanie przez coraz trudniejsze poziomy i uratowanie Panny Bandaż (Bandage Girl) porwaną przez złego Doktora Płoda (Dr. Fetus). Gra dostępna jest dla posiadaczy Xboksa oraz użytkowników systemów Windows, Mac OS, Linux.

http://www.youtube.com/watch?v=dyBm2R4SiFM

Bastion” jest baśniową grą RPG, w której gracz steruje dzieckiem budzącym się w świecie zniszczonym przez katastroficzne wydarzenie i zmierzającym do tytułowego Bastionu. W grę zagrać można na Xboksie, Windowsie i poprzez przeglądarkę Google Chrome.

Sprzedaż miliona egzemplarzy „Super Meat Boy” i pół miliona „Bastionu” pokazuje, że popularnością cieszyć mogą się nie tylko produkcje z wielomilionowym budżetem na promocję. Podobnie jak w przypadku „Minecrafta”, który sprzedał się już w ponad 4 mln egzemplarzy i ma ponad 16 mln zarejestrowanych użytkowników, najważniejsza wydają się: niebanalny pomysł, ciekawe wykonanie i zaangażowana społeczność fanów.

Dawid ZarazińskiŚwietna sprzedaż niezależnych gier

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.