Swistak.pl blokowany przez TP

Opublikowano: 11 czerwca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Istnieją poważne podejrzenia, iż TP S.A. świadomie utrudnia dostęp do swojej sieci niektórym stronom ulokowanym na łączach Telii. Skutki takiego posunięcia odczuwa m.in. serwis aukcyjny Świstak.pl.

Od kilku dni osoby łączące się z Internetem poprzez łącza TP S.A. mają duże trudności z użytkowaniem serwisów podłączonych poprzez łącza Telii. Uzyskiwane prędkości są bardzo niskie w porównaniu z wynikami uzyskiwanymi przez Internautów z innych sieci.

Dowodem na powyższe nieprawidłowości po stronie Telekomunikacji Polskiej jest wątek na grupie dyskusyjnej związanej z funkcjonowaniem sieci w Polsce.

W powyższej dyskusji można porównać prędkości uzyskiwane np. w sieci Chello (90.51KB/s) lub Pro-Futuro (389.58 KB/s) z prędkościami osiąganymi np. przez Neostradę (zwykle poniżej 5KB/s).

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tej sytuacji jest próba uzależnienia polskich witryn do łącz oferowanych przez TP S.A. Korzystanie z połączenia np. w niemieckim datacenter Telii pozwala bowiem znacząco obniżyć koszty dzięki pominięciu łącz Telekomunikacji.

Jak do tej pory TP S.A. nie ustosunkowała się do skarg kierowanych w w/w sprawie.
źródło: Swistak.pl

http://www.swistak.pl

Sylwester KozakSwistak.pl blokowany przez TP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.