Sybase kupuje Avant Go

Opublikowano: 27 grudnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

AvantGo, dostawca oprogramowania dla urządzeń przenośnych będzie własnością Sybase. Transakcja o wartości 38 milionów dolarów zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2003 roku.

AvantGo, znany z dostarczania personalizowanych serwisów WWW do przeglądania na urządzeniach przenośnych, jest producentem oprogramowania umożliwiającego transfer informacji do urządzeń przenośnych.

W wyniku przejęcia, AvantGo zostanie włączony w struktury iAnywhere Solutions, działu Sybase odpowiedzialnego za rozwój technologii bezprzewodowej.

Transakcja pozwoli Sybase rozszerzyć pakiet produktów. W najbliższym czasie Sybase wprowadzi do oferty mobilną platformę dla przedsiębiorstw, pozwalającą na zdalny dostęp do sieci Web, aplikacji oraz danych korporacyjnych.

Plany iAnywhere Solutions zakładają również m.in.: udostępnienie przenośnej bazy danych oraz wprowadzenie produktów AvantGo do sieci dystrybucyjnej Sybase i sieci partnerskiej liczącej ponad 700 firm. Sybase zapowiedział także kontynuację i rozwój usług My AvantGo, z których korzysta obecnie ponad 7 milionów zarejestrowanych użytkowników.

http://www.avantgo.com
http://www.sybase.com.pl

Sylwester KozakSybase kupuje Avant Go

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.