Sybase przejmuje Xcellenet

Sybase zakończył przejęcie firmy XcelleNet specjalizującej się w dostawie rozwiązań zarządzających systemami i urządzeniami bezprzewodowymi. Dzięki transakcji o wartości 95,2 miliona USD, Sybase umocni swoją pozycję na rynku rozwiązań mobilnych. Firma poszerzy również ofertę o produkty zwiększające bezpieczeństwo przesyłania danych.

Przejęcie XcelleNet ugruntuje pozycję Sybase na rynku przenośnych baz danych oraz rozwiązań mobilnych middleware. XcelleNet stanie się częścią należącej do Sybase firmy iAnywhere Solutions. W ten sposób oferta Sybase poszerzy się o produkty mobilne zwiększające bezpieczeństwo przesyłania danych.

„Kupno XcelleNet od prywatnych inwestorów oznacza, że będziemy dysponować pełnym portfelem rozwiązań na rynku systemów przenośnych -od zarządzania bezpieczeństwem do zarządzania siecią. Transakcja potwierdza strategiczny kierunek rozwoju Sybase, zapoczątkowany przejęciem AvantGo, lidera technologii tworzenia mobilnych aplikacji dla terminali PDA. W ten sposób wcielamy w życie ideę „Bezprzewodowej firmy” i umacniamy pozycję lidera na rynku aplikacji przenośnych.” – mówi Grzegorz Walicki, dyrektor generalny Sybase Polska.

Z rozwiązań XcelleNet na całym świecie korzysta 2200 firm, jest ona także partnerem Microsoft, Palm oraz Hewlett-Packard.

http://www.sybase.com.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry