Sybase przejmuje Xcellenet

Opublikowano: 31 maja 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Sybase zakończył przejęcie firmy XcelleNet specjalizującej się w dostawie rozwiązań zarządzających systemami i urządzeniami bezprzewodowymi. Dzięki transakcji o wartości 95,2 miliona USD, Sybase umocni swoją pozycję na rynku rozwiązań mobilnych. Firma poszerzy również ofertę o produkty zwiększające bezpieczeństwo przesyłania danych.

Przejęcie XcelleNet ugruntuje pozycję Sybase na rynku przenośnych baz danych oraz rozwiązań mobilnych middleware. XcelleNet stanie się częścią należącej do Sybase firmy iAnywhere Solutions. W ten sposób oferta Sybase poszerzy się o produkty mobilne zwiększające bezpieczeństwo przesyłania danych.

„Kupno XcelleNet od prywatnych inwestorów oznacza, że będziemy dysponować pełnym portfelem rozwiązań na rynku systemów przenośnych -od zarządzania bezpieczeństwem do zarządzania siecią. Transakcja potwierdza strategiczny kierunek rozwoju Sybase, zapoczątkowany przejęciem AvantGo, lidera technologii tworzenia mobilnych aplikacji dla terminali PDA. W ten sposób wcielamy w życie ideę „Bezprzewodowej firmy” i umacniamy pozycję lidera na rynku aplikacji przenośnych.” – mówi Grzegorz Walicki, dyrektor generalny Sybase Polska.

Z rozwiązań XcelleNet na całym świecie korzysta 2200 firm, jest ona także partnerem Microsoft, Palm oraz Hewlett-Packard.

http://www.sybase.com.pl

Sylwester KozakSybase przejmuje Xcellenet

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.