Sybase współpracuje z Komendą Główną Policji

Sybase wdrożył system komputerowej ewidencji śladów kryminalistycznych w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Policji.

Oprogramowanie pozwoli na ewidencję zdarzeń kryminalnych oraz komputerową rejestrację śladów narzędzi pozostawianych przez przestępców podczas włamań. System został stworzony przy pomocy oprogramowania Power Builder i korzysta z bazy danych Sybase Adaptive Server Anywhere.

Wdrożenie systemu zajęło cztery miesiące. W ramach kontraktu Sybase był odpowiedzialny za projektowanie, wykonanie, wdrożenie oraz pełną analizę systemu, a także za szkolenia pracowników Komendy Głównej Policji. W ramach umowy Sybase zobowiązał się również do rocznego wsparcia technicznego. Umowę gwarancyjną podpisano na 3 lata.
Początkowo celem projektu była modernizacja starej bazy danych zawierającej ewidencję śladów z miejsc włamań oraz oprogramowania z nią współpracującego. Jednak w wyniku dokładnej analizy projektu zdecydowano się na opracowanie nowego programu i przeniesienia danych ze starego systemu opartego na technologii Btrieve.

Dwa lata temu jeden z partnerów Sybase wdrożył w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP system VIN, służący do ewidencji oznaczeń stosowanych w pojazdach i oparty na technologii Sybase. Program działa w CLK KGP oraz wszystkich laboratoriach kryminalistycznych KWP.

http://www.sybase.com.pl

Wpisy promowane

  • Porady z remontu mieszkania
    Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu. Taki remont to oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy i ogromne koszta, jednak efekty ...
  • Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki
    Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać ...

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry