Sybase współpracuje z Komendą Główną Policji

Opublikowano: 21 listopada 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Sybase wdrożył system komputerowej ewidencji śladów kryminalistycznych w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Policji.

Oprogramowanie pozwoli na ewidencję zdarzeń kryminalnych oraz komputerową rejestrację śladów narzędzi pozostawianych przez przestępców podczas włamań. System został stworzony przy pomocy oprogramowania Power Builder i korzysta z bazy danych Sybase Adaptive Server Anywhere.

Wdrożenie systemu zajęło cztery miesiące. W ramach kontraktu Sybase był odpowiedzialny za projektowanie, wykonanie, wdrożenie oraz pełną analizę systemu, a także za szkolenia pracowników Komendy Głównej Policji. W ramach umowy Sybase zobowiązał się również do rocznego wsparcia technicznego. Umowę gwarancyjną podpisano na 3 lata.
Początkowo celem projektu była modernizacja starej bazy danych zawierającej ewidencję śladów z miejsc włamań oraz oprogramowania z nią współpracującego. Jednak w wyniku dokładnej analizy projektu zdecydowano się na opracowanie nowego programu i przeniesienia danych ze starego systemu opartego na technologii Btrieve.

Dwa lata temu jeden z partnerów Sybase wdrożył w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP system VIN, służący do ewidencji oznaczeń stosowanych w pojazdach i oparty na technologii Sybase. Program działa w CLK KGP oraz wszystkich laboratoriach kryminalistycznych KWP.

http://www.sybase.com.pl

Sylwester KozakSybase współpracuje z Komendą Główną Policji

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.