Symantec ogłasza lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe w trzecim kwartale

Firma Symantec, światowy lider w dziedzinie technologii zabezpieczeń internetowych, ogłosiła dziś wyniki finansowe za trzeci kwartał finansowy 2002 r., który zakończył się w dniu 28 grudnia 2001 r. Przychody wyniosły w tym kwartale 290,2 mln USD, w porównaniu do 241,8 mln USD w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Dochód netto w trzecim kwartale finansowym przed odliczeniem amortyzacji i opłat związanych z przejęciem, wynikających głównie z przejmowania firmy AXENT, wyniósł 59,4 mln USD, w porównaniu do 40,4 mln USD w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dochód w przeliczeniu na jedną akcję za drugi kwartał finansowy przed uwzględnieniem amortyzacji opłat związanych z przejęciem wyniósł 0,78 USD, w porównaniu do 0,52 USD w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wszystkie podane kwoty uwzględniają wyniki finansowe przejętej firmy AXENT Technologies.

Po uwzględnieniu opłat jednorazowych, amortyzacji wartości firmy i innych kosztów związanych z przejęciem przychody w przeliczeniu na jedną akcję wyniosły zero (saldo 0,00 USD), w porównaniu do przychodów w wysokości 0,61 USD w analogicznym okresie roku ubiegłego.

„W czasach narastającego poczucia zagrożenia, które może przybierać bardzo różnorakie postacie, nasze przychody z sektora instytucjonalnego stanowią dowód skuteczności naszej technologii i wszechstronności oferty” — powiedział John W. Thompson, prezes i dyrektor wykonawczy w firmie Symantec. „Nadspodziewanie dobre wyniki osiągnęliśmy w sektorze klientów indywidualnych. W trzecim kwartale sprzedaliśmy 5,3 mln produktów, czyli niemal 2 mln więcej od rekordowej liczby jaką udało nam się sprzedać w ciągu jednego kwartału.”

Przychody ze sprzedaży rozwiązań korporacyjnych firmy Symantec, zawierających zabezpieczenia i programy do administrowania przedsiębiorstwem, stanowiły 60 proc. całkowitych przychodów ze sprzedaży. Przychody ze sprzedaży na rynku zabezpieczeń dla przedsiębiorstw była bardzo wysokie i stanowiły 44 proc. całkowitych przychodów, co oznacza wzrost o 44 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż na rynku klientów indywidualnych wzrosła o 20 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Przychody ze sprzedaży produktów na rynkach międzynarodowych stanowiły 43 proc. całkowitych przychodów. Największy wzrost odnotowano w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, gdzie sprzedaż wzrosła o 21 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału roku ubiegłego.

Podsumowanie kwartału
– Sukces firmy Symantec w sektorze instytucjonalnym jest wynikiem ciągłego pozyskiwania nowych klientów i zawierania nowych bądź przedłużania obowiązujących umów z 35 firmami notowanymi na liście Global 500 i 28 firmami z listy Fortune 500, do których należą m.in. Nestlé, CIGNA, Wachovia Corporation, jeden z potentatów sektora usług finansowych w USA, PPG Industries, Raytheon, jak również Los Angeles Unified School District, drugi co do wielkości system szkolnictwa w kraju, Penn State University, University of Louisville i największa agencja publiczna w Meksyku. Symantec zawarł w tym kwartale rekordową liczbę 119 umów o wartości ponad 100 000 USD, w tym 31 umów o wartości przekraczającej 300 000 USD.

– Coraz większą popularność zyskują oferowane przez Symantec usługi zarządzania zabezpieczeniami. Kilka firm notowanych na liście Fortune 1000 zdecydowały się powierzyć firmie Symantec zarządzanie ochroną swoich sieci. Należą do nich m.in. Aetna, American President’s Line, globalna firma logistyczno-transportowa, Blue Cross/Blue Shield of Louisiana, The Doctors Company, pierwsza w USA firma ubezpieczeń od lekarskiej odpowiedzialności zawodowej należąca do lekarzy i jedna z największych na świecie firm oferujących ubezpieczenia na życie.

– Całkowita sprzedaż produktów antywirusowych wzrosła o 53 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału roku ubiegłego. Sprzedaż systemów wykrywania włamań wzrosła o 39 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału roku ubiegłego. Sprzedaż systemów analizy bezpieczeństwa wzrosła o 11 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału.

– W październiku Symantec poszerzył ofertę zapór firewall o serię produktów Symantec Firewall/VPN 100, 200 i 200R. Zapory Symantec Firewall/VPN są przeznaczone dla małych biur i oddziałów dużych firm, zapewniając ochronę firewall i bezpieczne połączenie VPN między oddalonymi od siebie oddziałami firmy. Ich zaletą jest szybka instalacja, która nawet niedoświadczonemu użytkownikowi nie zabierze więcej niż kilka minut. Zapory z tej rodziny zdobyły nagrodę edytora czasopisma PC Magazine i jako jedyne zostały otrzymały najwyższą notę w rankingu zapór ogniowych klasy podstawowej.

– Symantec wprowadził do sprzedaży nową wersję skalowalnego systemu zarządzania zabezpieczeniami dla przedsiębiorstw Enterprise Security Manager, który umożliwia scentralizowane, automatyczne planowanie, nadzór i monitorowanie strategii bezpieczeństwa. Wykonuje on ponad dwa tysiące testów bezpieczeństwa i podatności na zagrożenia w różnych systemach operacyjnych, m.in. Windows NT/2000/XP, Solaris, HP, Linux i IBM iSeries. Dzięki zastosowaniu technologii Symantec LiveUpdate ich aktualizacja odbywa się automatycznie.

– W tym kwartale na rynek został wprowadzony program Norton Internet Security 2002 Professional Edition — pierwszy przeznaczony dla indywidualnych użytkowników produkt firmy Symantec, który zawiera funkcje wykrywania włamań, chroniącą przed zewnętrznymi i wewnętrznymi przypadkami naruszania zasad bezpieczeństwa.
– Z opublikowanego w tym kwartale raportu firmy Gartner Dataquest zatytułowanego „2000 Security Software Market Share” („Podział rynku zabezpieczeń programowych w 2000 r.”) wynika, że w 2000 r. Symantec był największym na świecie dostawcą zabezpieczeń programowych pod względem sprzedaży nowych licencji. Według raportu Symantec przesunął się na miejsce pierwsze z czwartego i posiada 14,7-proc. udział w rynku zabezpieczeń programowych

http://www.symantec.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top