Sympozjum Świata Telekomunikacji

Opublikowano: 25 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

W dniach 27-28 lutego 2002 roku w warszawskim Hotelu Marriott odbędzie się drugie Sympozjum Świata Telekomunikacji zorganizowane przez Migut Media SA oraz redakcję „Świata Telekomunikacji” poświęcone prawu telekomunikacyjnemu, zmianom na polskim rynku i nowym rozwiązaniom technologicznym i usługowym.

W tym roku Honorowym Gościem Sympozjum będzie amerykański specjalista prawa telekomunikacyjnego Reed E. Hundt, były przewodniczący amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Komunikacji. Podczas swej czteroletniej kadencji (1993-1997) na tym stanowisku kierował wprowadzeniem w życie w 1996 r. Prawa Telekomunikacyjnego. Doradzał także przy negocjowaniu układu telekomunikacyjnego ze Światową Organizacją Handlu (WHO), otwierającego dla konkurencji rynki w 69 krajach i znoszącego bariery dla inwestycji zagranicznych. Za swój duży sukces Reed E. Hundt uważa przeprowadzenie największego ogólnokrajowego projektu edukacyjnego w historii edukacji USA – programu Snowe-Rockefeller, w ramach którego każdego roku przeznaczane jest 2 mln USD na podłączenie do Internetu szkół na terenie Stanów Zjednoczonych. Obecnie Reed E. Hundt jest starszym doradcą McKinsey&Company w kwestiach związanych z telekomunikacją i teleinformatyką.

Uczestnicy dwudniowego Sympozjum zapoznają się oraz przedyskutują założenia rządowej polityki telekomunikacyjnej. W części poświęconej prawu i rynkowi zostaną poruszone zagadnienia dotyczące m.in. nowej polityki telekomunikacyjnej rządu, nowelizacji prawa telekomunikacyjnego na podstawie doświadczeń z okresu jego obowiązywania i licznych przykładów z Unii Europejskiej. Dyskusja dotyczyć będzie także stanu przygotowań polskich operatorów do otwarcia pętli lokalnej.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad w salach balowych Hotelu Marriott odbędzie się Wielka Gala, podczas której już po raz czwarty zostaną wręczone prestiżowe statuetki – „Złote Anteny Świata Telekomunikacji”, przyznawane za wybitne osiągnięcia w sektorze telekomunikacyjnym w 2001 roku. W tegorocznej edycji Kapituła przyznała Złote Anteny w dziewięciu kategoriach:
Produkt roku – sprzęt, Produkt roku – rozwiązanie, Usługa roku, Kampania promocyjna roku, Inicjatywa regionalna, Najbardziej obiecująca firma roku, Firma roku, Menedżer roku, Człowiek Roku.

http://www.migutmedia.pl

Sylwester KozakSympozjum Świata Telekomunikacji

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.