System video identyfikacji Sagitty dla Policji

Opublikowano: 3 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Sagitta, firma usługowa w zakresie pamięci masowych i Partner Handlowy IBM, ogłosiła podjęcie współpracy z West Yorkshire Police mającej na celu stworzenie infrastruktury IT dla Biura Krajowego VIPER (Video Identity Parade Electronically Recorded – Elektroniczny System do Identyfikacji Video). VIPER jest rewolucyjnym systemem elektronicznym, stworzonym dla przyśpieszenia i redukcji kosztów policyjnych konfrontacji identyfikacyjnych. System ma na celu podniesienie efektywności konfrontacji w ramach ogólnokrajowej policyjnej inicjatywy wykrywania przestępstw ulicznych. Od kwietnia 2002 r. przeprowadzono 15 tysięcy konfrontacji VIPER. Wynik ten znacznie przekracza możliwości tradycyjnego systemu identyfikacji przestępców „na żywo” i umożliwi oszczędności w wysokości 7 milionów funtów w ciągu pierwszego roku.

Udane konfrontacje są niezwykle ważnym elementem kampanii przeciwko przestępstwom prowadzonej przez angielską policję. Pojedyncza konfrontacja (identyfikacja „na żywo”) może kosztować około 1250 funtów a przygotowania do niej mogą trwać od sześciu do dziesięciu tygodni, w zależności od wykrycia podejrzanych, znalezienia osób podobnych do potencjalnych przestępców i świadków. Konfrontacja VIPER może kosztować jedynie 150 funtów. Krajowe Biuro VIPER , założone przez policję w Yorkshire, ma obowiązek, wymuszony przez Umowę Poziomu Obsługi (Service Level Agreement) podpisaną z policją, przeprowadzić pełną konfrontację elektroniczną w ciągu dwóch godzin. W nagłych przypadkach, konfrontacje są przeprowadzane w ciągu godziny, chociaż najlepszy wynik to 15 minut. Krajowe Biuro VIPER przeprowadza obecnie średnio 78 konfrontacji dziennie. Istnieje 58 indywidualnych punktów identyfikacyjnych dostępnych online na 13 jednostek policji. Planowane jest uruchomienie kolejnych 18 punktów.

„Policja ciągle poszukuje innowacyjnych technologii, które wesprą naszą walkę z przestępczością i pomogą w utrzymywaniu bezpieczeństwa w kraju,” – powiedział Tony King, Project Manager w Krajowym Biurze VIPER. „Sagitta i IBM zaoferowały niezwykle wartościową wiedzę i wsparcie w tworzeniu i obsłudze pierwszego krajowego systemu video-konfrontacji przestępców. Rozwiązanie to pozwala nam odpowiedzieć na szczególne wymagania dotyczące procesów identyfikacyjnych równocześnie utrzymując kontrolę nad kosztami.”

VIPER jest wykorzystywany do utrwalania krótkich filmów video z nagraniem podejrzanego przestępcy. W celu wynalezienia ośmiu do dziesięciu odpowiednich kandydatów przeszukiwana jest baza obejmująca ponad 9200 zdjęć ochotników. Nagrania video są następnie montowane w formacie cyfrowym i przesyłane do odtworzenia na posterunku policji lub zapisywane w komputerze przenośnym i dostarczane świadkowi. Przechowywanie wielu plików z nagraniami video, każdy o pojemności od 25 MB, stwarza problemy związane z tempem i łatwością dostępu przez kilku użytkowników jednocześnie. Aby to ułatwić, Policja w Yorkshire zwróciła się do Sagitty o przeprojektowanie systemu identyfikacji i rozbudowanie go do skali ogólnokrajowego systemu VIPER, możliwego do rozszerzenia na wszystkie jednostki policji w kraju.

„Sagitta była jedyną firmą zdolną do dostarczenia takiego rozwiązania w krótkim okresie w stanie gotowym do użytku,” – powiedział Andy Norman, CEO Sagitty. Bazując na dogłębnej wiedzy w zakresie wiodących technologii IT i video, stworzyliśmy łatwo dostępne, bezpieczne i niezawodne rozwiązanie oparte na technologii IBM, które umożliwia sprawne zarządzanie wysokiej jakości zapisem video.”

http://www.sagitta-ps.com

Sylwester KozakSystem video identyfikacji Sagitty dla Policji

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.