Systemy CMS w Vel.pl

Serwis Vel.pl, specjalizujący się w projektach e-commerce dla małych i średnich przedsiębiorstw, nawiązał współpracę z firmami informatycznymi zajmującymi się wdrożeniami i wsparciem dla systemów CMS (Content Management System – systemy zarządzania treścią). Dzięki temu, Vel.pl może zaoferować wszystkim swoim użytkownikom oprogramowanie pozwalające na łatwe stworzenie własnego, rozbudowanego serwisu internetowego i bezproblemowe zarządzanie jego treścią.

– Vel.pl postanowił odpowiedzieć na potrzeby osób uruchamiających rozbudowane witryny internetowe, jednak nie mających środków na zakup oprogramowania do zarządzania treścią. W celu zapewnienia najwyższego poziomu usług i łatwego dostosowywania systemów zarządzania treścią, jako dwa główne rozwiązanie techniczne wybraliśmy znane systemy CMS – TYPO3 oraz MAMBO – mówi Mariusz Groszek, dyrektor Vel.pl.

Systemy zarządzania stroną www pozwalają na obsługę serwisu internetowego z poziomu przeglądarki. Używanie systemu CMS pozwala na łatwe, samodzielne dodawanie i zmiany treści – tekstów, grafiki, plików do pobierania czy innych elementów strony bez potrzeby ingerencji ze strony informatyka-webmastera. Takie rozwiązania pozwala więc na znaczne oszczędności czasu, a przy częstej aktualizacji i większej ilości stron w serwisie także na poważne oszczędności finansowe.

– Wsparcie ze strony partnerów ma ułatwić dostosowanie systemów obsługujących zawartość serwisów do indywidualnych preferencji użytkownika. Oferowanie samych systemów CMS, bez dodatkowego wsparcia, to żadna nowość – dodaje Mariusz Groszek.

Oba systemy zarządzania treścią – TYPO3 i MAMBO należą do grupy programów Open Source. Zgodnie z zasadami licencji są to produkty darmowe – każdy może je pobrać ze stron ich twórców. Niewysoka opłata związana jest jedynie z wdrożeniem systemów i dostosowaniem ich do konkretnych potrzeb użytkowników.

Przy wdrażaniu systemu TYPO3 z Vel.pl współpracuje poznańska agencja interaktywna Mikkom (mikkom.pl).

– Specjalizujemy się w systemach komunikacji firmy z klientem oraz narzędziach PR. W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie i tworzymy autorskie, zindywidualizowane projekty. Umożliwiają to rewolucyjne narzędzia, jakimi są Systemy Zarządzania Treścią (CMS). Chcemy zaoferować naszą wiedzę i doświadczenie klientom Vel.pl, tworząc w ten sposób spójną i atrakcyjną cenowo ofertę – mówi Mikołaj Jędrzejak, właściciel Mikkom.

Wdrożenia MAMBO, systemu CMS dostępnego również w polskiej wersji językowej, zajmuje się zaś Piotr Pal (piotrekpal.info), partner Vel.pl.

– MAMBO jest jednym z najbardziej znanych i najbardziej funkcjonalnych systemów CMS. W znaczny sposób ułatwia zarządzanie treścią strony z poziomu przeglądarki www. MAMBO Open Source jest chyba najlepszym systemem CMS do obsługi małych i średnich serwisów internetowych, które muszą być często aktualizowane – mówi Piotr Pal.

Współpraca z partnerami pozwala Vel.pl na celu zaoferowanie kompleksowej usługi – od hostingu, poprzez webdesign, aż po wdrożenie systemów zarządzania witryną.

– W ramach wspólnej oferty nie tylko udostępnimy i wdrożymy dostosowany do potrzeb klienta system CMS, ale też na jego życzenie stworzymy grafikę strony i dostosujemy ją do systemu redakcyjnego. Klient otrzyma więc obsługę w pełnym zakresie – pozostaje mu tylko wypełnić serwis treścią – uzupełnia Mariusz Groszek.

http://www.vel.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry