Szerokopasmowa sieć światłowodowa dla Elbląga

PBT HAWE zakończyło pierwszy etap projektu sieci metropolitalnej dla Elbląga. Cały projekt zagwarantuje integrację infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej w obrębie miasta. Uwzględni też stworzenie m.in. 20 publicznych punktów dostępu do Internetu. Inwestycja dofinansowywania jest ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.
PBT HAWE zaprezentowało techniczną koncepcję budowy sieci szerokopasmowej dla Miasta Elbląga zrealizowaną w ramach prac nad projektem „Budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu – część pasywna”. Przedstawiona koncepcja została pozytywnie oceniona i przyjęta przez przedstawicieli Urzędu Miasta i prezydenta Elbląga. Jej przygotowanie jest wynikiem umowy jaką PBT HAWE podpisało z miastem Elbląg we wrześniu 2007 r. i którą, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem, realizuje.

Przyjęcie zaproponowanej przez PBT HAWE technicznej koncepcji kończy pierwszy etap prac nad projektem sieci szerokopasmowej w Elblągu. Kolejne etapy zadania będą realizowane do końca maja 2008 r. i obejmą wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla całej inwestycji. Koncepcja techniczna sieci metropolitalnej Elbląga przewiduje zaprojektowanie m.in.: 70 kilometrów kanalizacji pierwotnej i 96 kilometrów kanalizacji wtórnej, 138 węzłów dostępowych, 20 węzłów dystrybucyjnych, 3 węzły główne, centrum zarządzania siecią i 20 PIAP (Publicznych Punktów Dostępu do Internetu).

Projekt „Budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu – część pasywna” to ogromna inwestycja dofinansowywana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Jej celem jest stworzenie sieci metropolitalnej (MAN), która integrować będzie infrastrukturę informatyczną i telekomunikacyjną w obrębie miasta Elbląga oraz może stać się platformą do realizacji wielu zadań, takich jak: monitoring miasta, centrum zarządzania kryzysowego, budowa sieci telemetrycznych zakładów komunalnych, budowa e-urzędu czy zapewnienie mieszkańcom powszechnego dostępu do Internetu. Współpraca PBT HAWE z miastem Elbląg w projekcie  „Budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu – część pasywna” to nie jedyna inwestycja firmy w północnych rejonach Polski.

PBT HAWE, spółka z Legnicy od 17 lat specjalizuje się w projektowaniu i budownictwie teletechnicznym. Firma realizuje projekty m.in. dla największych operatorów w kraju (Telekomunikacja Polska, Netia, Polkomtel, Polska telefonia Cyfrowa, Exatel, telefonia Dialog).

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top