Szukaj możliwości w Ogniwo.net

Serwis opiera się na znanym twierdzeniu mówiącym, że od dowolnej osoby na ziemi dzieli każdego człowieka tylko pięć innych osób, a nawiązanie interesujących kontaktów jest łatwiejsze w oparciu o siatkę znajomości.

Profil serwisu jest pracowo-biznesowy; umożliwia nawiązywanie kontaktów, wymianę doświadczeń i pomysłów oraz poszukiwanie pracy i pracowników. Możliwe jest wyszukiwanie i przeglądanie ciekawych ofert pracy oraz umieszczanie bezpłatnie ogłoszeń rekrutacyjnych.

Idea, która przyświeca ogniwo.net mówi, że znalezienie pracy, inwestora czy też nowego pracownika jest łatwiejsze jeśli zostanie wsparte pozytywną opinią znajomej osoby. Stąd, w interesie osób już zarejestrowanych w serwisie jest powiększanie własnej siatki kontaktów, czyli ‘zapraszanie’ do niej nowych osób.

Serwis umożliwia tworzenie ‘siatek kontaktów’ czyli ustanawianie połączeń z wybranymi osobami (dawnymi lub nowymi znajomymi). Użytkownicy mogą – poprzez istniejące już kontakty – sprawdzić, kto może zostać członkiem ich siatki, a także jaka jest ‘najkrótsza droga’ do tej osoby. Podgląd całej siatki kontaktów użytkownika w podziale na poszczególne kręgi, udostępniony jest w zakładce ‘Twoje kontakty’. Za pośrednictwem serwisu możliwe jest także prowadzenie korespondencji (skrzynka kontaktowa) oraz przesyłanie zaproszeń do osób spoza serwisu.

Rejestracja w serwisie jest de facto formą umieszczenia w sieci swojego CV, która wymaga podania imienia i nazwiska. W dowolnym momencie możliwa jest edycja profilu. Tak utworzony profil użytkownika jest dostępny dla innych użytkowników serwisu. Zarejestrowanym użytkownikom serwis umożliwia łatwe dotarcie do osób o poszukiwanym profilu zawodowym: pracujących w określonej branży, firmie, poszukujących możliwości nawiązania współpracy a nawet kończących te same uczelnie. Serwis pomaga znaleźć pracę lub pracowników w oparciu o siatkę kontaktów. Stąd serwis może być pomocnym narzędziem dla przedsiębiorców, przedstawicieli wolnych zawodów, poszukujących pracy, a także firm doradztwa personalnego oraz działów zasobów ludzkich dużych firm.

http://www.ogniwo.net

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry