AOL

AOL, Google i Yahoo! stawiają na oryginalne treści wideo

W tym tygodniu aż trzy duże internetowe firmy ogłosiły wprowadzenie oryginalnych treści wideo. AOL, Google i Yahoo! chcą docierać do użytkowników, którzy pokochali dostępność tego typu treści w sieci oraz tych, którzy przyzwyczajeni są do formatów telewizyjnych.

AOL zwalnia 900 osób

Zaledwie kilka tygodni po przejęciu jednego z najbardziej wpływowych serwisów internetowych Huffington Post za 315 mln dolarów, firma AOL ogłosiła program zwolnień i reorganizacji działu redakcyjnego.

AOL przejmuje Huffington Post

Firma AOL przejęła jeden z najbardziej wpływowych serwisów internetowych Huffington Post za 315 mln dolarów. To największa transakcja spółki od 2009 roku.

AOL przejmuje About.me

Koncern AOL przejął startup About.me za nieujawnioną kwotę. Serwis wystartował zaledwie pięć dni temu.

AOL odświeża usługę pocztową

Firma AOL przedstawiła nową wersję swojej usługi pocztowej. Projekt pozostaje w fazie zamkniętych testów, jego publiczna premiera przewidziana jest na przyszły rok.

AOL na zakupach: przejmuje TechCrunch, Thing Labs i 5min Media

Firma AOL postanowiła wybrać się na poważne internetowe zakupy. Ogłosiła przejęcie popularnego serwisu TechCrunch. Ale to nie koniec. Kupiła również firmę Thing Labs, która odpowiada za stworzenie Brizzly, czytnika treści z serwisów społecznościowych oraz platformę wideo 5min Media.

AOL ponownie rekrutuje polskich programistów

AOL wkracza w nowy etap rozwoju, którego ważną częścią jest rekrutacja. Przez najbliższe dwa lata na potencjalnych pracowników czeka 50 wakatów, ponad 20 do natychmiastowego obsadzenia w dublińskim oddziale.

Przewiń do góry