AVG Technologies

Nie dasz rady oglądać tego dłużej niż 25 sekund

Zainteresowało cię wyzwanie w tytule? Nie ciebie jednego, ale uważaj. Roger Thompson, Chief Technology Officer w AVG Technologies, na swoim oficjalnym blogu eksperckim ostrzega przed nową złośliwą aplikacją, która pojawiła się na Facebooku. Przynętą na nieuważnych internautów jest filmik i podchwytliwa informacja, że 99% ludzi nie jest w stanie go oglądać dłużej niż przez 25 sekund.

Fałszywe GG10 to dopiero początek

Fałszywy instalator komunikatora Gadu-Gadu to tylko wierzchołek międzynarodowego oszustwa, oszuści działają na dużo większą skalę, a ich ofiarami padły światowe marki z branży IT.

Fałszywe Gadu-Gadu

Cyberoszuści wciąż atakują, tym razem ofiarą padł najczęściej instalowany w Polsce komunikator Gadu-Gadu 10. W dniu wczorajszym specjaliści firmy CORE, dystrybutora oprogramowania antywirusowego AVG Technologies wpadli na trop nielegalnego instalatora GG. Ofiarą naciągaczy mogło paść nawet parę tysięcy nieświadomych zagrożenia użytkowników internetu.

Wykorzystanie portali społecznościowych w firmach

W momencie pojawienia się pierwszych portali społecznościowych takich, jak MySpace i Facebook wiele firm postrzegało je jako element rozpraszający pracowników i zdecydowało się na ich zablokowanie. Jednak wraz z pojawieniem się innych platform, jak np. Twitter czy Blip, firmy zaczęły dostrzegać potencjał kryjący się w możliwości wykorzystania serwisów tego typu do celów biznesowych.

Atak na Techcrunch.com

Techcrunch.com, najpopularniejszy na świecie blog poświęcony tematyce IT, padł ofiarą działań cyberprzestępców.

Uważaj na serdeczne życzenia od cyberprzestępców

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Znowu nasze skrzynki emailowe zapełnią się elektronicznymi kartkami zawierającymi serdeczne życzenia lub zabawne wierszyki wprowadzające nas w błogi nastrój świątecznego uniesienia. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że część z nich poza życzeniami zawiera prezent, o który wcale nie prosiliśmy.

Scroll to Top