E-commerce coraz bardziej 360 stopni. Shoper podsumowuje 2019 rok

Opublikowano: 30 marca 2020. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Tradycyjnie, jak co roku, platforma sklepów internetowych Shoper przygotowała na koniec pierwszego kwartału podsumowanie tego, co działo się w branży e-commerce w roku poprzednim. Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu „E-commerce 360 stopni”.

Dawid ZarazińskiE-commerce coraz bardziej 360 stopni. Shoper podsumowuje 2019 rok

Badanie: internet jest pozytywną siłą w rozwoju relacji społecznych

Opublikowano: 7 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Społeczne korzyści wynikające z korzystania z internetu są o wiele większe niż koszty – wynika z opinii ekspertów. E-mail, serwisy społecznościowe i inne narzędzia online, które pozwalają na tworzenie i pogłębiane więzów społecznych mają w ich opinii ogromne znaczenie dla jakości relacji międzyludzkich.

Dawid ZarazińskiBadanie: internet jest pozytywną siłą w rozwoju relacji społecznych

Facebook zbadał czy szczęście uzależnione jest od bycia w związku

Opublikowano: 16 lutego 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Ogromna popularność serwisów społecznościowych ma znaczenie nie tylko biznesowe, czy technologiczne – stwarza również zupełnie nowe możliwości badawcze dla obserwatorów życia społecznego. Przykład wykorzystania nowego rodzaju danych dał właśnie Facebook, który poszukiwał odpowiedzi na pytanie o to, jak związki wpływają na nasze szczęście.

Dawid ZarazińskiFacebook zbadał czy szczęście uzależnione jest od bycia w związku

Nowe technologie nie hamują rozwoju sieci społecznych

Opublikowano: 6 listopada 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Rozwój nowoczesnych środków komunikowania, zwłaszcza tych związanych z internetem, doprowadził do sytuacji, w której istnieje – teoretyczna przynajmniej – możliwość do bezproblemowego i wielokanałowego porozumiewania się ludzi. Wśród wielu komentatorów i przeciętnych konsumentów panuje jednak przekonanie, że mikroblogi, komunikatory, blogi itp. zmieniają nas w uzależnionych od komputerów społecznych wyrzutków, nieumiejących radzić sobie w „normalnym” otoczeniu. Najnowsze badania stawiają jednak takie poglądy pod dużym znakiem zapytania.

Dawid ZarazińskiNowe technologie nie hamują rozwoju sieci społecznych