Beata Szilf-Nitka

Rośnie edukacyjna rola Internetu w procesie poszukiwania pracy

Ponad 28 proc. osób aktywnych zawodowo poszukiwało z początkiem stycznia pracy korzystając z usług internetowych giełd pracy. Już 50 proc. pracodawców rekrutuje za pomocą Internetu, na stronach infoPraca.pl znajduje się ponad 18 tys. ogłoszeń zamieszczonych przez ponad 23 tys. firm. Zdaniem ekspertów udział narzędzi internetowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi będzie systematycznie rósł.

Blogujący HR

Jak wynika z raportu State of the Blogosphere 2009, blogi powiązane z firmami stanowiły w 2009 roku około 14 proc. całej blogosfery, czyli o 2 proc więcej niż przed rokiem i zdaniem specjalistów ich rola w biznesie będzie rosła.Blogi stały się dziś także ważnym narzędziem wykorzystywanym przez pracowników działów Human Resources, internetowych giełd pracy i agencji zatrudnienia.

Koniec wakacji – rośnie liczba ofert pracy

Wrzesień był kolejnym miesiącem, w którym rosła liczba ofert pracy publikowanych w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl. W sierpniu (w stosunku do lipca) ich liczba wzrosła o około 7 proc., a połowa września przyniosła kolejny wzrost, tym razem o 6 proc. – z 18 tys. do ponad 19 tys. ofert.

Pracodawco, ile zapłacisz?

90% spośród 23 800 osób, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez internetową giełdę pracy infoPraca.pl w pierwszym kwartale 2009 r., zadeklarowało, że podczas przeglądania ofert pracy zwracają szczególną uwagę na proponowaną wysokość wynagrodzenia.

Małe firmy nadal poszukują pracowników

Mimo coraz wyraźniej zauważalnych objawów spowolnienia gospodarczego, mniejsze firmy nadal poszukują pracowników. Ich właściciele z o wiele większym optymizmem patrzą na perspektywy gospodarcze własnych firm, niż całej gospodarki.

Nowa oferta pracy co trzy minuty

W pierwszym miesiącu 2009 r. pracodawcy umieścili ponad 13 000 nowych ofert w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl. Oznacza to, że na łamach giełdy średnio co 3 minuty pojawia się nowa propozycja zatrudnienia.

Ponad 3100 ofert dla handlowców w infoPraca.pl

Mimo oznak spowolnienia gospodarczego, nie maleje liczba ofert pracy dla handlowców. W styczniu w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl opublikowano ponad 3100 ofert dla tej grupy zawodowej. Praca czeka zarówno na osoby bez przygotowania zawodowego, jak i na te, które mają już duże doświadczenie handlowe.

Scroll to Top