Bezpieczeństwo korzystania z portali społecznościowych zależy od Twoich przyjaciół

Opublikowano: 21 kwietnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Kaspersky Lab opublikował nowy artykuł „Zagrożenia związane z portalami społecznościowymi” autorstwa Georga Wicherskiego, analityka zagrożeń. Niektóre omawiane ataki są bardzo trudne do wykrycia przez przeciętnego użytkownika, ponieważ niezależne aplikacje mogą niemal całkowicie zintegrować się z zaufaną stroną serwisu pod względem wyglądu i funkcjonalności.

Hanna LaskowskaBezpieczeństwo korzystania z portali społecznościowych zależy od Twoich przyjaciół

D-Link Technology Trend: serwisy społecznościowe w Polsce

Opublikowano: 29 lipca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , , ,

Jak wynika z ostatnich badań D-Link Technology Trend, zagraniczne portale społecznościowe – Facebook, Bebo czy MySpace ciągle nie mogą przebić się do masowej świadomości polskich użytkowników Internetu. Większość internautów nawet nie wie o ich istnieniu. Na rodzimej scenie społecznościowej niepodzielnie rządzi Nasza-Klasa z ponad 11 milionami użytkowników.

Hanna LaskowskaD-Link Technology Trend: serwisy społecznościowe w Polsce

Siła i wartość serwisów społecznościowych

Opublikowano: 8 czerwca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Techcrunch opublikował ranking serwisów społecznościowych pod względem ich wartości i wagi dla rynku reklamodawców. Oparty jest on na liczbie użytkowników danego serwisu oraz najświeższej wycenie Facebooka, dającej mu wartość 10 miliardów dolarów.

admagazine.plSiła i wartość serwisów społecznościowych

Niebezpieczne portale społecznościowe

Opublikowano: 28 maja 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

To, że znajoma lub znajomy wysłał wam łącze lub polecił je na swoim blogu nie znaczy, że powinniście je kliknąć.
Najnowszą odmianę robaka Koobface w serwisie Facebook odkryłem wtedy, gdy kliknąłem łącze wysłane z zainfekowanego konta mojego dawnego kolegi, nawiasem mówiąc wiceprezesa firmy zajmującej się globalnymi zabezpieczeniami – pisze Rik Ferguson na swoim blogu poświęconym bezpieczeństwu.

Hanna LaskowskaNiebezpieczne portale społecznościowe

Wspólny serwis społecznościowy Agory i Bebo

Opublikowano: 5 grudnia 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Wystartował Bebo.gazeta.pl – polska wersja jednej z większych globalnych społecznych sieci medialnych na świecie. Użytkownicy nowego serwisu będą mogli tworzyć własne profile i grupy znajomych oraz dzielić się z przyjaciółmi zdjęciami, treściami rozrywkowymi i muzyką. Polski serwis Bebo jest skierowany do odbiorców z grupy wiekowej 15-30 lat, ze szczególnym uwzględnieniem użytkowników w wieku 15-25 lat. Znajdą się w nim lokalne …

Hanna LaskowskaWspólny serwis społecznościowy Agory i Bebo

Dzieci bezpieczne w sieci

Opublikowano: 12 grudnia 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Ruszyła polska wersja nowego narzędzia internetowego dla dzieci, które pozwoli zbadać ich zachowania w Sieci i na tej podstawie określić zestaw właściwych zwyczajów online. Narzędzie w postaci sondy internetowej zostało przygotowane przez zespół Insafe przy European Schoolnet. Uzyskane podczas badania dane zostaną wykorzystane do stworzenia raportu na temat zachowań dzieci w Internecie. Narzędzie – sonda jest wspierane przez UPC – …

Hanna LaskowskaDzieci bezpieczne w sieci