BitTorrent

Wytwórnie też piracą

Według doniesień serwisu TorrentFreak, pracownicy największych wytwórni filmowych chętnie korzystają z niezgodnych z obowiązującym prawem źródeł pozyskiwania filmów. A podobno przykład powinien iść od góry…

Twórcy “Hurt Locker” znów pozywają

Voltage Pictures, twórcy nagrodzonego Oscarem filmu “Hurt Locker”, zgłosili do sądu na Florydzie pozew przeciwko ponad 2 tys. użytkowników sieci BitTorrent.

Najpopularniejsze wyszukiwania BitTorrent? Filmy i seks

Obok poznawania wyników sprzedaży biletów kinowych jest jeszcze co najmniej jeden skuteczny sposób sprawdzenia tego, co podobało się widzom w danym roku najbardziej: zestawienie najczęściej wyszukiwanych fraz w BitTorrent.

Bitlet: wideo z torrentów live

Jeśli korzystacie z peer-to-peer zaopatrując się w „trudno dostępne” seriale i filmy – mamy dla Was dobrą wiadomość. Już niedługo nie będziecie musieli czekać godzinami aby obejrzeć odcinek ulubionego show – BitLet.org oferuje interesującą możliwość – wideo z torrentów… w streamingu.

Więzienie i grzywna dla twórców The Pirate Bay

The Pirate Bay, jeden z największych trackerów sieci BitTorrent, działający także jako wyszukiwarka plików .torrent przegrywa przed szwedzkim sądem! Oskarżeni – Fredrik Neij (ksywa TiAMO), Gottfrid Svartholm Warg (Anakata), Peter Sunde Kolmisoppi (Brokep) i Carl Lundström – skazani zostali na rok więzienia oraz grzywnę w wysokości 30 mln koron (około 11,7 mln zł) za pomoc w naruszaniu praw autorskich.

Microsoft – na straży legalności gier komputerowych

Wygląda na to, że Microsoft ma nową wizję jak powstrzymać piractwo gier komputerowych. Zamiast kupować w sklepie nośniki – mamy kupować licencje online. Pomysł wzbudza kontrowersje, głównie poprzez fakt, że Korporacja chce być ostatecznym strażnikiem przemysłu gier komputerowych.

Polska na czele w rankingach piractwa komputerowego

Polska zajęła 6. miejsce w rankingu ilości udostępnianych plików do ściągnięcia poprzez sieć BitTorrent oraz 2. miejsce w rankingu ilości udostępnionych gier komputerowych. Polscy użytkownicy Internetu bardzo chętnie udostępniają pirackie pliki do ściągnięcia w sieciach P2P – wynika z „Raportu na temat gospodarki czarnorynkowej” przygotowanego przez firmę Symantec. Polska zajęła 6. miejsce w światowym rankingu …

Polska na czele w rankingach piractwa komputerowego więcej »

Przewiń do góry