Agent Tomek działa w polskim internecie

Opublikowano: 4 listopada 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Z powodu ostatnich afer związanych z działaniami CBA imię Tomek stało się popularne w internecie jak nigdy wcześniej. Analitycy NewsPoint przygotowali ilościowy raport podsumowujący występowanie fraz „agent Tomek” oraz „Tomek” w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Hanna LaskowskaAgent Tomek działa w polskim internecie

Permanentna inwigilacja polskiego internetu?

Opublikowano: 20 sierpnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , , ,

Z informacji zdobytych przez dziennik Rzeczpospolita wynika, że 8 czerwca podczas spotkania przedstawicieli Komendy Głównej Policji, Straży Granicznej, CBA, ABW oraz MSWiA doszło do powstania grupy roboczej, mającej zająć się nowelizacją ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Wyżej wymienione instytucje chcą wprowadzenia obowiązku gromadzenia przez portale internetowe informacji o użytkownikach.

Sylwester KozakPermanentna inwigilacja polskiego internetu?

Serwis na zlecenie CBA

Opublikowano: 10 grudnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Pod adresem www.antykorupcja.edu.pl możemy obejrzeć Serwis Edukacji Antykorupcyjnej przygotowany przez firmę Kompan.pl na zlecenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Podstawowym zadaniem serwisu jest edukacja antykorupcyjna dorosłych Polaków i młodego pokolenia a także udostępnianie danych związanych z zapobieganiem i zwalczaniem korupcji. – Na zlecenie CBA przygotowaliśmy  kreację serwisu, włącznie z wdrożeniem naszego autorskiego  systemu kCMS.  Po stronie CBA leżało natomiast przygotowanie całej zawartości …

Hanna LaskowskaSerwis na zlecenie CBA