crowdfunding

Holo4Labs rozpoczyna publiczną kampanię crowdfundingową

Spółka Holo4Labs rozpoczęła publiczną kampanię crowdfundingu udziałowego na platformie Smartfunds. W fazie zamkniętej spółka pozyskała ponad 600 tys. zł, a łączna wartość oferty obejmuje od 8 do 12 proc. udziałów przy wycenie pre-money 10 mln zł.

Paweł Tkaczyk: dopiero odkrywamy crowdfunding [WYWIAD]

Crowdfunding staje się coraz powszechniejszą praktyką e-biznesową. Czy w społecznościowy sposób można sfinansować dowolny projekt? Czy czeka nas konsolidacja na rynku platform crowdfundingowych? Takie pytania zadajemy Pawłowi Tkaczykowi.

Ideowi.pl: crowdfunding dla biznesowych pomysłów

Wystartował projekt Ideowi.pl. O tym, czym chce wyróżnić się nowy polski portal finansowania społecznościowego i o możliwości sprzedawania udziałów w prezentowanych pomysłach biznesowych opowiada nam Monika Loryńska, pomysłodawczyni Ideowi.pl. Wywiad jest jest częścią naszej serii Poznajmy się.

Wspieramkulture.pl: ponad 30 tys. zł na film w trzy tygodnie

Pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy wspierający wyłącznie projekty kulturalne w krótkim czasie odniósł spory sukces. W trzy tygodnie od rozpoczęcia zbiórki na film dokumentalny o Joannie, autorce bloga Chustka, projekt osiągną 114 proc. niezbędnego wsparcia i zostanie zrealizowany.

Na Kickstarterze będzie trudniej

Kickstarter, popularny serwis crowdfundingowy, w którym zbierać można pieniądze na różnego rodzaju projekty, stawia większe wymagania swoim użytkownikom. Właśnie ukazały się nowe zasady dla osób, które chcą realizować pomysły z finansową pomocą społeczności.

Przewiń do góry