Domeny internetowe

GoDaddy pozyskuje strategicznych partnerów

Grupa GoDaddy, największy na świecie sprzedawca domen i usług hostingowych ogłosiła popisanie umowy o strategicznej inwestycji ze strony nowych partnerów – firm KRK, Silver Lake oraz Technology Crossover Ventures. Finansowe szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione.

Verisign: 209,8 mln zarejestrowanych domen

W pierwszym kwartale bieżącego roku pojawiło się 4,5 mln nowych domen – to o 2,2 proc. więcej niż w poprzednim kwartale, wynika z raportu Verisign. Obecnie we wszystkich rejestrach zarejestrowanych jest 209,8 mln nazw.

GAC z możliwością veta w sprawie nowych domen?

Czy rządy będą mogły zablokować wprowadzenie kontrowersyjnej domenowej końcówki? Takiego rozwiązania chce rząd amerykański. Oficjalne stanowisko GAC zakłada jednak, że ostateczna decyzja należeć powinna do ICANN.

Sex.com w Księdze Rekordów Guinnessa

Prowadzona przez firmę Sedo sprzedaż domeny Sex.com za 13 mln dolarów została nie tylko oficjalnie potwierdzona; transakcja znalazła się właśnie w Księdze Rekordów Guinnessa pod hasłem „najdroższa domena internetowa”.

Sedo sprzedała domeny za ponad 100 mln dolarów

Firma Sedo podsumowała swoje wyniki w 2010 roku. Poinformowała m.in., że pośredniczyła w sprzedaży domen o wartości nieco ponad 101 mln dolarów. Po raz pierwszy udało osiągnąć się dziewięciocyfrowy wynik.

500 tys. domen .рф w tydzień

To sukces, który zaskoczył sporą część analityków – zaledwie tydzień dostępności wystarczył by zarejestrowanych zostało aż 500 tys. domen .рф. Rosyjski IDN ccTLD okazał się prawdziwym domenowym hitem.

Mocny wzrost domeny .ORG

Public Interest Registry, operator końcówki .ORG opublikował „The Dashboard” – półroczny raport poświęcony rozszerzeniu. Wynika z niego, że „organizacyjna” końcówka zanotowała większy poziom wzrostu niż .COM i .NET.

Przewiń do góry