Tag: Eric Schmidt

Google bardziej inteligentne

Firma Google ogłasza wprowadzenie nowego mechanizmu wyszukiwania o nazwie Knowledge Graph, który będzie wykrywał nie tylko frazy kluczowe na stronach www, ale również interpretował je. Czy to kolejny krok na drodze do inteligentnego wyszukiwania?

Eric Schmidt tłumaczy politykę „prawdziwych nazwisk” w Google+

Google+ został pomyślany jako usługa tożsamościowa, powiedział Eric Schmidt, prezes zarządu Google. Odniósł się w ten sposób do budzącej kontrowersje polityki „prawdziwych nazwisk”. Google wymaga by użytkownicy serwisu społecznościowego posługiwali się jedynie swymi nazwiskami, nie pseudonimami.

Eric Schmidt: gang czterech i nowa rola w Google

Podczas konferencji D9, Eric Schmidt, prezes zarządu Google udzielił ciekawego wywiadu. Przedstawił w nim swoją wizję „gangu czterech”, wskazał na słabnącą rolę Microsoftu oraz opowiadał o swojej roli w firmie.

One Pass: Google chce ułatwić wydawcom sprzedaż treści

Firma Google ogłosiła uruchomienie usługi One Pass, która ma stanowić platformę dystrybucyjną dla wydawców treści internetowych. Dzięki rozwiązaniu wydawcy mają otrzymać możliwość zarządzania relacjami ze swoimi klientami, a użytkownicy dostęp do treści z dowolnych urządzeń.

Zmiana władzy w Google; Erica Schmidta zastąpi Larry Page

Początek roku okazał się kluczowy dla personalnych zmian w największych światowych korporacjach technologicznych. Wpierw powrót na urlop zdrowotny ogłosił Steve Jobs z Apple, teraz Google zmienia szefa – Erica Schmidta zastąpi Larry Page, współzałożyciel firmy.

Android: 200 tys. urządzeń każdego dnia

Każdego dnia aktywowanych jest 200 tys. urządzeń z systemem Android – poinformował podczas konferencji Techonomy Eric Schmidt, szef Google. Jeszcze w maju ta liczba oscylowała wokół wartości 100 tys. urządzeń dziennie.

Telefon od Google jednak powstanie?

Jak donosi serwis TechCrunch na początku przyszłego roku na rynku zadebiutuje telefon marki Google. Urządzenie ma być sprzedawane bezpośrednio oraz przez pośredników. Jego produkcją zajmie się jedna z głównych firm z branży, choć sygnowany będzie jedynie marką korporacji z Mountain View.

Scroll to Top