Zamieszki w Londynie: Anarchiści szantażują BlackBerry

Opublikowano: 11 sierpnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Research in Motion, producent smartfonów BlackBerry, padła ofiarą szantażu hakerów w związku z trwającymi kolejny dzień zamieszkami w Londynie. Oświadczenie o chęci współpracy z policją zakończyło się atakiem na oficjalny blog BlackBerry i pogróżkami ujawnienia danych pracowników.

Hanna LaskowskaZamieszki w Londynie: Anarchiści szantażują BlackBerry

Egipt: Trojanem w obywatela?

Opublikowano: 10 marca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W świecie arabskim nadal wrze. Do centrali F-Secure dotarły niepokojące dokumenty, znalezione po przejęciu kwatery głównej Egipskiej Służby Bezpieczeństwa. Wynika z nich, iż upadły reżim Hosniego Mubaraka prawdopodobnie zamierzał zakupić za granicą „konia trojańskiego” FinFisher przeznaczonego do zdalnego śledzenia zainfekowanych komputerów.

Hanna LaskowskaEgipt: Trojanem w obywatela?

Facebook w pracy, ale bez szefa

Opublikowano: 22 kwietnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Większość internautów korzysta z portali społecznościowych w pracy, niemniej 73% nie zaprasza do kontaktu swojego szefa. Ich główna obawa nie dotyczy ujawniania osobistych informacji, ale negatywnego wpływu stopnia aktywności online na ocenę pracy.

Hanna LaskowskaFacebook w pracy, ale bez szefa

Przyjaznynet.pl dla konsumentów

Opublikowano: 30 marca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Przyjaznynet.pl to nazwa nowego portalu, który powstał przy współpracy Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz firmy F-Secure. Portal skierowany jest do osób korzystających z Internetu i poszukujących informacji o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

Hanna LaskowskaPrzyjaznynet.pl dla konsumentów