F-Secure

Zamieszki w Londynie: Anarchiści szantażują BlackBerry

Research in Motion, producent smartfonów BlackBerry, padła ofiarą szantażu hakerów w związku z trwającymi kolejny dzień zamieszkami w Londynie. Oświadczenie o chęci współpracy z policją zakończyło się atakiem na oficjalny blog BlackBerry i pogróżkami ujawnienia danych pracowników.

Pentagon pod ostrzałem cyberprzestępców

Napływają kolejne informacje o cyberatakach na amerykańskie serwery wojskowe. W ostatnim z nich łupem włamywaczy padły 24 tysiące plików. Departament Obrony USA planuje wdrożenie pierwszej oficjalnej cyberstrategii.

Egipt: Trojanem w obywatela?

W świecie arabskim nadal wrze. Do centrali F-Secure dotarły niepokojące dokumenty, znalezione po przejęciu kwatery głównej Egipskiej Służby Bezpieczeństwa. Wynika z nich, iż upadły reżim Hosniego Mubaraka prawdopodobnie zamierzał zakupić za granicą „konia trojańskiego” FinFisher przeznaczonego do zdalnego śledzenia zainfekowanych komputerów.

CO2 na celowniku hakerów

Hakerzy włamali się do Unijnych rejestrów i ukradli pozwolenia na emisje dwutlenku węgla. Straty szacowane są na 28 milionów Euro. Komisja Europejska czasowo wstrzymała handel prawami do emisji CO2.

Facebook w pracy, ale bez szefa

Większość internautów korzysta z portali społecznościowych w pracy, niemniej 73% nie zaprasza do kontaktu swojego szefa. Ich główna obawa nie dotyczy ujawniania osobistych informacji, ale negatywnego wpływu stopnia aktywności online na ocenę pracy.

Przyjaznynet.pl dla konsumentów

Przyjaznynet.pl to nazwa nowego portalu, który powstał przy współpracy Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz firmy F-Secure. Portal skierowany jest do osób korzystających z Internetu i poszukujących informacji o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

Przewiń do góry