FriendFeed

Nadpływa Śledzik, serwis mikroblogowy od Naszej-Klasy

Nie jest tajemnicą, że Nasza-Klasa pracuje nad własną wersją serwisu mikroblogowego. Niewiele jednak, poza nazwą, wiemy o samym pomyśle. Czy Śledzik będzie wiernym klonem Twittera lub Blipa, czy może raczej jego twórcy zdecydują się na wzbogacenie go o elementy lifestreamingu, jakie znamy na przykład z FriendFeed oraz Flakera?

FaceFeed? Facebook przejmuje FriendFeed

Facebook ogłosił przejęcie FriendFeed, serwisu lifestreamingowego. Zgodnie z ustaleniami obu stron, wszyscy pracownicy FriendFeed przejdą do Facebooka, a czterej założyciele serwisu będą w pełnić kluczowe role w nowej firmie. Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione.

Yammer – przykład wykorzystania mikroblogingu dla firm

Jak niedawno pisałem: obsesyjna miłość do Twittera trwa w najlepsze. I coś niewątpliwie w tym jest. Popularność serwisu jest oczywista, a dynamika rozwoju – niespotykana od dawna. Nic więc dziwnego, że idea mikroblogingu jest szeroko dyskutowana. Chociażby w aspekcie zastosowań w komunikacji biznesowej. Jednym z przykładów praktycznego wykorzystania jest Yammer.

Z mocą na profile – ruszyła międzynarodowa wersja Power.com

Korzystasz z kilku lub kilkunastu serwisów społecznościowych? Poświęcasz godziny by sprawdzić co w każdym z nich piszczy? Wyrywasz włosy ze swej prawie łysej głowy aktualizując każdy ze swoich profili ulubioną metodą studentów: kopiuj – wklej? Z pomocą przychodzi Power.com – który chce byś przeżył społecznościową nirwanę używając tylko jednej platformy… Power.com wystartował właśnie w swojej …

Z mocą na profile – ruszyła międzynarodowa wersja Power.com więcej »

Przewiń do góry