Frost & Sullivan

Web 2.0 sposobem na zwiększenie efektywności firmy

Kryzys ekonomiczny, jaki dotknął gospodarkę, wpłynął na sposób prowadzenia działalności biznesowej. Aby przetrwać trwającą w Europie recesję, przedsiębiorcy poszukują nowych sposobów na utrzymanie wydajności, przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów i zastosowaniu rozwiązań w ramach serwisów Web 2.0. Wprowadzając tańsze wersje aplikacji dla przedsiębiorstw czy cloud computing, właściciele firm bazujący na wiedzy i energii użytkowników Internetu (trend określany mianem „crowd sourcingu”) korzystają z oferty Web 2.0.

Rok 2009 będzie bardzo trudny – najwięksi wobec recesji

Po bardzo złym zakończeniu 2008 r. przyszłość rysuje się w ciemnych barwach. Na początku 2009 r. branża telefonii komórkowej przystąpiła do wdrażania programu strategicznych zwolnień i zamykania zagranicznych oddziałów. To dopiero początek. Nowy rok rozpoczął się od ogłoszenia upadłości przez Nortel Networks i wielu firmom niewiele brakuje, aby pójść w jego ślady. Pozostaje pytanie: jak będą sobie radzić w tym roku największe spółki giełdowe?

Polscy operatorzy komórkowi przyglądają się 3G LTE

Polski rynek telefonii komórkowej jest w dużym stopniu nasycony – współczynnik penetracji wynosi niemal 117%. Przy gwałtownym spadku hurtowych stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej (ang. Mobile Termination Rates – MTR) w ubiegłym roku na rynku zanotowano jedynie jednocyfrowy poziom wzrostu.

IBM wyróżniony za rozwiązania do zarządzania cyfrową treścią

Firma consultingowa Frost & Sullivan specjalizująca się w zagadnieniach rozwoju branży informatycznej przyznała IBM tytuł Firmy Roku w zakresie Digital Content Management (zarządzania cyfrową treścią). Frost & Sullivan nagrodził firmę za kompleksową ofertę, czołową pozycję w zakresie technologii oraz działania na rzecz propagowania rozwiązań open standards. Kolejnym dowodem wysokiej jakości oprogramowania IBM Content Manager są …

IBM wyróżniony za rozwiązania do zarządzania cyfrową treścią więcej »

Przewiń do góry