G DATA

Freewareowe oszustwo

Eksperci G Data ostrzegają przed działaniami oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od nieświadomych zagrożenia użytkowników. Naciągacze na stronie www.security-essentials.info umieścili ofertę zakupu, freewareowego oprogramowania antywirusowgo.

Freewareowe oszustwo więcej »

Szara strefa gospodarki

G Data zakończyła trwającą kilka miesięcy analizę przestępczej strony Internetu. Raport „G Data Whitepaper – Szara strefa gospodarki”, to materiał opisujący struktury szarej strefy, towarów i usług z licznymi przykładami nadal funkcjonującymi w sieci. Z cennikiem „za atak” i słownikiem pojęć pozwalającym zrozumieć nawet dla słabo zaawansowanego Internauty na czym polega cyberprzestepczość.

Szara strefa gospodarki więcej »

Fałszywa wtyczka do Firefoxa wykrada hasła do banków

Koń trojański PWS.ChromeInject.A, ściągany do systemu poprzez inne szkodliwe oprogramowanie, instaluje się w katalogu z wtyczkami przeglądarki Mozilla Firefox i wykrada dane przesyłane przez użytkownika do ponad 100 internetowych witryn bankowych – ostrzegają specjaliści z firmy G DATA Software, producenta programów antywirusowych. Złośliwy program rejestruje się pośród plików systemowych Firefox’a używając nazwy  „Greasemonkey”, podszywając się

Fałszywa wtyczka do Firefoxa wykrada hasła do banków więcej »

Scroll to Top