G DATA

Freewareowe oszustwo

Eksperci G Data ostrzegają przed działaniami oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od nieświadomych zagrożenia użytkowników. Naciągacze na stronie www.security-essentials.info umieścili ofertę zakupu, freewareowego oprogramowania antywirusowgo.

Google wave budzi cyberprzestepców

Hakerzy wykorzystują duże zainteresowanie testową wersją nowego narzędzia Google Wave. W rozsyłanych zaproszeniach obiecują dostęp do aplikacji i możliwość ubiegania się o zyski ze sprzedaży programu, a tym samym podejmują próby rozpowszechniania złośliwych programów.

Szara strefa gospodarki

G Data zakończyła trwającą kilka miesięcy analizę przestępczej strony Internetu. Raport “G Data Whitepaper – Szara strefa gospodarki”, to materiał opisujący struktury szarej strefy, towarów i usług z licznymi przykładami nadal funkcjonującymi w sieci. Z cennikiem “za atak” i słownikiem pojęć pozwalającym zrozumieć nawet dla słabo zaawansowanego Internauty na czym polega cyberprzestepczość.

Fałszywa wtyczka do Firefoxa wykrada hasła do banków

Koń trojański PWS.ChromeInject.A, ściągany do systemu poprzez inne szkodliwe oprogramowanie, instaluje się w katalogu z wtyczkami przeglądarki Mozilla Firefox i wykrada dane przesyłane przez użytkownika do ponad 100 internetowych witryn bankowych – ostrzegają specjaliści z firmy G DATA Software, producenta programów antywirusowych. Złośliwy program rejestruje się pośród plików systemowych Firefox’a używając nazwy  “Greasemonkey”, podszywając się …

Fałszywa wtyczka do Firefoxa wykrada hasła do banków więcej »

Przewiń do góry