gemiusRanking

gemiusRanking: Apple, Google czy Microsoft?

Spektakularny debiut iPada, zwiększenie liczby odsłon z przeglądarki Google Chrome oraz znaczący wzrost popularności systemu operacyjnego Windows 7 – to tylko niektóre z najważniejszych trendów 2010 roku, które można było zaobserwować na serwisach gemiusRanking.

Windows 7 już pobił Vistę w 17 krajach Europy

Już po niespełna 3 tygodniach od światowej premiery Windows 7, udział odsłon dokonanych za pośrednictwem tego systemu operacyjnego w wybranych krajach europejskich wyniósł 2,69 proc. – wynika z badania przeprowadzonego przez agencję badawczą Gemius przy użyciu narzędzia analitycznego gemiusTraffic.

GemiusRanking w nowej szacie

Gemius SA uruchomił nowe wersje serwisów gemiusRanking, których celem jest przybliżenie w przystępny sposób wiedzy o internecie w wybranych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Za pośrednictwem stron gemiusRanking internauci mogą śledzić najnowsze zestawienia dotyczące m.in. popularności przeglądarek lub urządzeń mobilnych, z których łączą się z internetem. Obecnie publikowane są dane dla 7 krajów, a jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie kolejnych wersji serwisu.

Przewiń do góry