gry społecznościowe

Zynga zwalnia i likwiduje gry

Twórca i szef firmy Zynga wysłał list do swoich pracowników, w którym zapowiada restrukturyzację. W jej ramach zwolnionych zostanie 5 proc. załogi, a kilkanaście gier przestanie być rozwijanych.

Facebook zapłacił 1,4 mld dolarów twórcom gier

W ubiegłym roku Facebook zapłacił w sumie 1,4 mld dolarów twórcom gier i innych aplikacji. Taką informację przedstawiciel serwisu podał na targach Game Developers Conference, odbywających się w San Francisco.

Zynga ma konkurencję – Simsy hitem Facebooka

Produkcje firmy Zynga doczekały się godnego konkurenta. The Sims Social, nowa odsłona franczyzy Electronic Arts, która wyszła z fazy beta w ostatni czwartek, ma już 4,6 mln użytkowników, którzy grają w nią każdego dnia.

Gry w Google+ [wideo]

Google wprowadza gry do swego serwisu społecznościowego Google+. Mają być bardziej atrakcyjne dla graczy, ale mniej uciążliwe dla ich znajomych. Czy to przekona użytkowników Facebooka do zmiany serwisu?

Wooga pozyskuje 24 mln dolarów na nowe gry

Wooga, niemiecki producent gier społecznościowych pozyskał 24 mln dolarów w drugiej rundzie finansowania. Firma chce stać się jedną z największych na świecie firm zajmujących się tego typu rozrywką.

Przewiń do góry