Harry Potter

Sony prezentuje Wonderbook, interaktywną książkę

Na targach E3 firma Sony zaprezentowała wyniki prac nad interaktywną książką osadzoną w świecie Harry’ego Pottera. Wonderbook ma działać na konsolach PlayStation w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR).

1,5 mln dolarów ze sprzedaży e-booków o Harrym Potterze

Oficjalny sklep Pottermore sprzedający od niedawna e-booki z przygodami Harry’ego Pottera, autorstwa J.K. Rowling, może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży. Dochody osiągnięte w trzech pierwszych dniach udostępniania legalnych, cyfrowych wersji popularnych książek, szacowane są przy tym na kwotę 1,5 mln dolarów.

Harry Potter wreszcie w wersji elektronicznej

Książki o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling biją od lat rekordy popularności w księgarniach. Teraz, po raz pierwszy, dostępne są w wersji cyforwej w sklepie Pottermore.com, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Podsumowanie tygodnia

Przyszły tydzień będzie stał pod znakiem e-booków w związku z obchodami Światowego Tygodnia E-książki. My wyprzedziliśmy troszkę wszystkich i dużą część artykułów poświęciliśmy tej tematyce. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń, o których pisaliśmy w e-biznes.pl.

E-booki o Harrym Potterze trafią do bibliotek

Pottermore – oficjalna strona o Harrym Potterze, której pomysłodawczynią jest J.K. Rowling, podpisała umowę z Overdrive, jednym z głównych dystrybutorów e-booków. W wyniku porozumienia będzie można przeczytać sagę o młodym czarodzieju w wersji elektronicznej i w formie audiobooków – także za pośrednictwem bibliotek.

Domeny z Harrym Potterem na celowniku Internautów

Premiera ostatniego tomu przygód Harrego Pottera to kolejna okazja dla Internautów, aby zarejestrować atrakcyjne domeny. Nazwy związane z osobą młodego czarodzieja i jego przyjaciółmi cieszą się dużą popularnością wśród Internautów. Zainteresowanie popularną powieścią J. K. Rowling przełożyło się na zarejestrowanie niemal wszystkimi domenami związanymi z Harrym Potterem. W najważniejszych rozszerzeniach, w domenach globalnych i narodowych, …

Domeny z Harrym Potterem na celowniku Internautów więcej »

Przegląd prasy 2007-07-18

Najnowszy Harry Potter do pobrania w internecie Google udostępni wyszukiwarki dla małych firm Nowa wersja Mobilnego Gadu-Gadu Krótko: Gazeta.pl przebudowuje serwisy biznesowe Najnowszy Harry Potter do pobrania w internecie Mimo zabezpieczeń, na które wydano 10 milionów funtów, najnowsza książka J.K. Rowling – „Harry Potter and Deathly Hallows” znalazła się w internecie na kilka dni przed …

Przegląd prasy 2007-07-18 więcej »

Przewiń do góry