Sony prezentuje Wonderbook, interaktywną książkę

Opublikowano: 5 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Na targach E3 firma Sony zaprezentowała wyniki prac nad interaktywną książką osadzoną w świecie Harry’ego Pottera. Wonderbook ma działać na konsolach PlayStation w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Robert ZarychtaSony prezentuje Wonderbook, interaktywną książkę

1,5 mln dolarów ze sprzedaży e-booków o Harrym Potterze

Opublikowano: 5 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Oficjalny sklep Pottermore sprzedający od niedawna e-booki z przygodami Harry’ego Pottera, autorstwa J.K. Rowling, może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży. Dochody osiągnięte w trzech pierwszych dniach udostępniania legalnych, cyfrowych wersji popularnych książek, szacowane są przy tym na kwotę 1,5 mln dolarów.

Marta Michałek-Machniewska1,5 mln dolarów ze sprzedaży e-booków o Harrym Potterze

Harry Potter wreszcie w wersji elektronicznej

Opublikowano: 28 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Książki o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling biją od lat rekordy popularności w księgarniach. Teraz, po raz pierwszy, dostępne są w wersji cyforwej w sklepie Pottermore.com, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Marta Michałek-MachniewskaHarry Potter wreszcie w wersji elektronicznej

Podsumowanie tygodnia

Opublikowano: 2 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Przyszły tydzień będzie stał pod znakiem e-booków w związku z obchodami Światowego Tygodnia E-książki. My wyprzedziliśmy troszkę wszystkich i dużą część artykułów poświęciliśmy tej tematyce. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń, o których pisaliśmy w e-biznes.pl.

Robert ZarychtaPodsumowanie tygodnia

E-booki o Harrym Potterze trafią do bibliotek

Opublikowano: 29 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Pottermore – oficjalna strona o Harrym Potterze, której pomysłodawczynią jest J.K. Rowling, podpisała umowę z Overdrive, jednym z głównych dystrybutorów e-booków. W wyniku porozumienia będzie można przeczytać sagę o młodym czarodzieju w wersji elektronicznej i w formie audiobooków – także za pośrednictwem bibliotek.

Robert ZarychtaE-booki o Harrym Potterze trafią do bibliotek

Domeny z Harrym Potterem na celowniku Internautów

Opublikowano: 25 lipca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Premiera ostatniego tomu przygód Harrego Pottera to kolejna okazja dla Internautów, aby zarejestrować atrakcyjne domeny. Nazwy związane z osobą młodego czarodzieja i jego przyjaciółmi cieszą się dużą popularnością wśród Internautów. Zainteresowanie popularną powieścią J. K. Rowling przełożyło się na zarejestrowanie niemal wszystkimi domenami związanymi z Harrym Potterem. W najważniejszych rozszerzeniach, w domenach globalnych i narodowych, imię i nazwisko czarodzieja już …

Hanna LaskowskaDomeny z Harrym Potterem na celowniku Internautów

Przegląd prasy 2007-07-18

Opublikowano: 18 lipca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Najnowszy Harry Potter do pobrania w internecie Google udostępni wyszukiwarki dla małych firm Nowa wersja Mobilnego Gadu-Gadu Krótko: Gazeta.pl przebudowuje serwisy biznesowe Najnowszy Harry Potter do pobrania w internecie Mimo zabezpieczeń, na które wydano 10 milionów funtów, najnowsza książka J.K. Rowling – „Harry Potter and Deathly Hallows” znalazła się w internecie na kilka dni przed premierą – informuje serwis Wiadomosci24.pl. …

Sylwester KozakPrzegląd prasy 2007-07-18