IDC

Europa wydaje miliardy Euro na IoT. W 2019 roku rynek urośnie o 20%

Europejski rynek IoT wzrośnie w tym roku prawie o 20 procent, zapowiada IDC. Tym samym będzie wart prawie 150 mld Euro, a dwucyfrowy wynik wzrostu ma utrzymać się aż do 2022 roku. Takie tempo spowoduje, że za 3 lata Europa na IoT wyda ponad 200 mld Euro. Liderem w regionie będą nasi zachodni sąsiedzi.

Apple na podium w wynikach sprzedaży telefonów

IDC, firma zajmująca się badaniem rynku teleinformatycznego, przedstawiła najświeższe dane dotyczące sprzedaży telefonów komórkowych w IV kwartale i całym roku 2011. Wśród wyników warty odnotowania jest fakt wybicia się firmy Apple na trzecie miejsce w rankingu sprzedaży.

Skype dla SIP

Skype przedstawił wersję beta Skype dla SIP skierowaną do klientów biznesowych. SIP (czyli protokół inicjowania sesji, z ang. „Session Initiation Protocol”) stanowi otwarty standard i jest najpopularniejszym protokołem używanym w komunikacji internetowej przez branżę telekomunikacyjną w milionach lokalizacji na całym świecie. Wg badań firmy IDC, 438 000 central IP/PBX zostało rozprowadzonych w 2008 roku na całym świecie.

Największe wyzwanie właścicieli serwisów społecznościowych

Serwisy społecznościowe są bez wątpienia fenomenem internetu XXI wieku. Ale największym wzywaniem dla ich twórców i wydawców była od zawsze ich monetyzacja. Działo się to na długo przed okresem tak zwanego kryzysu – a dziś jest jeszcze trudniej. Wszystko dlatego, że ogromny ruch nie przekłada się na ogromną liczbę pieniędzy. Jak donosi eMarketer, powołując się …

Największe wyzwanie właścicieli serwisów społecznościowych więcej »

Przewiń do góry