IDN

Luksemburg uruchamia IDN

Od pierwszego lutego można rejestrować domeny IDN.lu. Dla luksemburskiego ccTLD to ogromne wyzwanie wynikające głównie z faktu, że jest to kraj, w którym ludzie posługują się wieloma językami. Dlatego też akceptowane będą te znaki specjalne, które są powszechnie używane w językach luksemburskim, niemieckim i francuskim.

Można rejestrować chińskie IDN z końcówką .org

W tym tygodniu po raz pierwszy zarejestrować można chińskie IDN z końcówką .org. Pierwsze wyniki pokazują, że wiele dobrych domen zostało zabezpieczonych przez firmy Dynadot, czy Name.com. Warto również pamiętać, że pomimo iż jest to faza landrush chińskich IDN.org, zarejestrować można również japońskie domeny .org, które wykorzystują chińskie znaki.

Cybersquatterzy kontratakują

Wydawać by się mogło, że problem cybersquattingu oraz żądania okupu za przekazanie domeny zawierającej znak handlowy, wraz z zaostrzaniem i uszczegóławianiem prawa, odchodzi powoli do lamusa. Jak się jednak okazało, domeny IDN stały się dla wielu „porywaczy trademarków” nową niszą na rynku, dzięki której próbują zarabiać na nazwach nawiązujących do znanych marek. Domeny z polskimi …

Cybersquatterzy kontratakują więcej »

Przewiń do góry