InfoPraca.pl

Rynek pracy: powoli wraca koniunktura?

Rynek pracy, wyznaczany liczbą ofert w internetowych serwisach rekrutacyjnych, już kolejny miesiąc wykazuje wyraźne, pozytywne zmiany – podaje raport opracowany przez portal www.eGospodarka.pl. Liczba ofert utrzymuje się na poziomach znacznie wyższych niż jeszcze kwartał temu.

Rośnie edukacyjna rola Internetu w procesie poszukiwania pracy

Ponad 28 proc. osób aktywnych zawodowo poszukiwało z początkiem stycznia pracy korzystając z usług internetowych giełd pracy. Już 50 proc. pracodawców rekrutuje za pomocą Internetu, na stronach infoPraca.pl znajduje się ponad 18 tys. ogłoszeń zamieszczonych przez ponad 23 tys. firm. Zdaniem ekspertów udział narzędzi internetowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi będzie systematycznie rósł.

Blogujący HR

Jak wynika z raportu State of the Blogosphere 2009, blogi powiązane z firmami stanowiły w 2009 roku około 14 proc. całej blogosfery, czyli o 2 proc więcej niż przed rokiem i zdaniem specjalistów ich rola w biznesie będzie rosła.Blogi stały się dziś także ważnym narzędziem wykorzystywanym przez pracowników działów Human Resources, internetowych giełd pracy i agencji zatrudnienia.

Bezpłatna publikacja ofert pracy dla małych firm

Przyśpieszenie procesu rekrutacji pracowników, szybsze zarządzanie ofertami oraz jeszcze łatwiejsze porządkowanie napływających aplikacji to tylko niektóre z nowych funkcji, które od początku grudnia zaoferuje internetowa giełda pracy infoPraca.pl.

Koniec wakacji – rośnie liczba ofert pracy

Wrzesień był kolejnym miesiącem, w którym rosła liczba ofert pracy publikowanych w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl. W sierpniu (w stosunku do lipca) ich liczba wzrosła o około 7 proc., a połowa września przyniosła kolejny wzrost, tym razem o 6 proc. – z 18 tys. do ponad 19 tys. ofert.

Chętniej zdalni niż mobilni?

W lipcu w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl opublikowano 300 ofert telepracy w różnych zawodach. Stanowiły one około 2 proc. z ponad 17 tysięcy wszystkich aktywnych ogłoszeń w tym miesiącu. Na jedną ofertę pracy zdalnej aplikowało średnio 58 osób.

Internet w procesie rekrutacji

Sieć stała się międzynarodowym miejscem spotkań i areną wymiany myśli, poszerzając możliwości działania we wszystkich dziedzinach życia. Dzięki jej funkcjonalnościom można zawierać nowe znajomości, kupować, uczyć się, prowadzić interesy, a także szukać pracy. Z badań przeprowadzonych przez portal Jobexpress.pl wynika, że co piąty internauta poszukuje w sieci ofert zatrudnienia.

Scroll to Top