Internet Explorer

Chrome najpopularniejszą przeglądarką na świecie

Ostatnie badania StatCounter wykazują, że nastąpiła zmiana na pozycji lidera wśród popularności przeglądarek internetowych – w zeszłym tygodniu Google Chrome wyprzedziło nieznacznie Internet Explorer.

Microsoft: 15 urodziny Internet Explorera

Mija 15 lat od wprowadzenia przez Microsoft pierwszej wersji przeglądarki Internet Explorer. Aplikacja zadebiutowała 16 sierpnia 1995 roku, stając się na długie lata synonimem tego typu technologii.

Rynek przeglądarek – czerwiec 2010

Udział w globalnym rynku przeglądarek internetowych zyskał Microsoft – również, niespodziewanie, Internet Explorer w wersji 6. Prezentujemy statystyki wykorzystania przeglądarek w czerwcu 2010.

Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza?

Microsoft wprowadził ostatnio aktualizację „Wybór przeglądarki”, stawia ona miliony użytkowników przed wyborem, którego mogli dokonać już wcześniej, choć często o tym nie wiedzieli. A mianowicie wyborem aplikacji używanej do przeglądania Internetu.

Microsoft daje możliwość wyboru przeglądarki

Kiedy w grudniu ubiegłego roku Opera Software ogłosiła zwycięstwo po zakończonym przez Komisję Europejską śledztwie w sprawie praktykowania przez Microsoft tzw. pakietowania przeglądarki wiele mówiło się o jakościowej zmianie, którą będzie musiał wprowadzić koncern z Redmond. I tak też się stało – od przyszłego tygodnia ruszają testy ekranu wyboru przeglądarki, zapowiedział Dave Heiner, przedstawiciel firmy.

Przewiń do góry