IPO

Giełdowy debiut Facebooka już dziś

Dziś serwis Facebook debiutuje na amerykańskiej giełdzie. Do obiegu zostanie oddanych ponad 421 mln akcji, po 38 dolarów każda. IPO przyniesie firmie około 16 mld dolarów kapitału.

Facebook gotowy na giełdę

W środę 1 lutego w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ma zostać złożony prospekt emisyjny Facebooka. Debiut giełdowy serwisu planowany jest na maj tego roku.

Zynga debiutuje na giełdzie

Producent takich hitów jak FarmVille czy CityVille nie może nazwać pierwszego dnia obecności na amerykańskiej giełdzie wymarzonym. Zynga przekonuje jednak, że liczy się cel długookresowy, a firma ma działać jak dynamiczny startup.

Groupon debiutuje na giełdzie

Tak jak zapowiadaliśmy prawie dwa tygodnie temu, serwis zakupów grupowych Groupon zadebiutuje dziś na giełdzie. Zainteresowanie jest ogromne. Projekt wyceniany jest na blisko 13 mld dolarów.

Groupon idzie na giełdę

Groupon złożył dokumenty przed amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd w sprawie pierwszej oferty publicznej. Na giełdzie chce pozyskać 750 mln dolarów.

Zynga idzie na giełdę; producent FarmVille wart 10 mld dolarów?

Firma Zynga jest gotowa do złożenia niezbędnych dokumentów w sprawie pierwszej oferty publicznej. Według niepotwierdzonych informacji wniosek ma zostać przedstawiony amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Przewiń do góry