Amazon: sprzedajemy więcej e-booków niż książek w miękkiej oprawie

Opublikowano: 28 stycznia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W lipcu minionego roku pisaliśmy, że Amazon sprzedaje więcej e-booków niż książek w twardych oprawach. Firma poinformowała właśnie, że e-booki prześcignęły również książki w miękkiej oprawie (ang. paperbacks) – najpopularniejszy format sprzedaży książek.

Dawid ZarazińskiAmazon: sprzedajemy więcej e-booków niż książek w miękkiej oprawie

Amazon przejmuje Zappos; nie możesz pokonać, więc kup

Opublikowano: 24 lipca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Amazon ogłosił, że przejmuje Zappos.com, jedną z najbardziej niezwykłych amerykańskich firm zajmujących się e-commercem. Transakcja ma zostać sfinalizowana jesienią i jest bardzo możliwe, że akcje, którymi Amazon zapłaci za przejęcie, będą warte wtedy nawet miliard dolarów.

admagazine.plAmazon przejmuje Zappos; nie możesz pokonać, więc kup

Kindle powraca. Znów

Opublikowano: 8 maja 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Jeff Bezos, dyrektor zarządzający Amazon przedstawił wczoraj nową wersję urządzania do czytania elektronicznych dokumentów i książek. Kindle DX ma 9,7 calowy ekran, która ma pozwolić na czytanie całej strony gazetowej. Przykrą niespodzianką jest cena – urządzenie jest droższe od poprzednika o 130 dolarów i kosztuje w pre-orderze 489 dolarów.

admagazine.plKindle powraca. Znów

Amazon zaoferuje czytnik e-booków

Opublikowano: 16 listopada 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W najbliższy poniedziałek podczas prezentacji w Nowym Jorku handlowy gigant Amazon przedstawi swoje nowe narzędzie – czytnik e-booków o nazwie Kindle – podał news.com. Urządzenie będzie wyposażone w kartę sieciową typu Wi-Fi. Umożliwi to podłączenie się do e-sklepu Amazonu i zakup książek za pośrednictwem publicznych lub prywatnych hotspotów. Gigant podpisał już umowę z jednym z dostawców usług internetowych – amerykańską …

Wojtek WowraAmazon zaoferuje czytnik e-booków