Jeff Bezos

Amazon przejmuje Zappos; nie możesz pokonać, więc kup

Amazon ogłosił, że przejmuje Zappos.com, jedną z najbardziej niezwykłych amerykańskich firm zajmujących się e-commercem. Transakcja ma zostać sfinalizowana jesienią i jest bardzo możliwe, że akcje, którymi Amazon zapłaci za przejęcie, będą warte wtedy nawet miliard dolarów.

Kindle powraca. Znów

Jeff Bezos, dyrektor zarządzający Amazon przedstawił wczoraj nową wersję urządzania do czytania elektronicznych dokumentów i książek. Kindle DX ma 9,7 calowy ekran, która ma pozwolić na czytanie całej strony gazetowej. Przykrą niespodzianką jest cena – urządzenie jest droższe od poprzednika o 130 dolarów i kosztuje w pre-orderze 489 dolarów.

Amazon zaoferuje czytnik e-booków

W najbliższy poniedziałek podczas prezentacji w Nowym Jorku handlowy gigant Amazon przedstawi swoje nowe narzędzie – czytnik e-booków o nazwie Kindle – podał news.com. Urządzenie będzie wyposażone w kartę sieciową typu Wi-Fi. Umożliwi to podłączenie się do e-sklepu Amazonu i zakup książek za pośrednictwem publicznych lub prywatnych hotspotów. Gigant podpisał już umowę z jednym z …

Amazon zaoferuje czytnik e-booków więcej »

Przewiń do góry