Linux

Linuksowy Steam już dla wszystkich

Valve w listopadzie uruchomiła ograniczone do 1000 użytkowników testy platformy Steam dla systemu Linux. Firma właśnie otworzyła ją dla wszystkich zainteresowanych.

Testy Steam dla Linuksa w październiku

Jak donosiliśmy jeszcze w lipcu, Steam pojawi się na Linuksie. Firma Valve, odpowiedzialna za platformę dystrybucji gier, poinformowała właśnie, że pierwsze zamknięte testy odbędą się w przyszłym miesiącu.

Steam zaprzyjaźnia się z Pingwinem

Studio Valve, twórca m.in. serii Portal i Half-Life informuje, że autorska platforma cyfrowej dystrybucji gier Steam, wkrótce trafi na system Linux.

Linux w wersji 3.0

Blisko 20 lat po przedstawieniu przez Linusa Torvaldsa pierwszej wersji i po 39 głównych wydaniach wersji 2.6 – twórca Linuxa zapowiada zmianę numeracji systemu operacyjnego. Nowe jądro, dostępne w edycji RC1, oznaczone zostało numerem 3.0.

Citrix i Novell nawiązują współpracę

Citrix Systems i Novell nawiązały współpracę, w ramach której zwiększą zgodność operacyjną wspólnych rozwiązań. Udostępnią również nowe narzędzia analityczne, wspierające firmy w identyfikacji najbardziej ekonomicznego podejścia do wirtualizacji.

Przewiń do góry