Luis Corrons

Hakerzy poluja na dane bankowe klientow iTunes

Popularna platforma Apple, iTunes, padła ofiarą ataków hakerów, których celem były miliony potencjalnych ofiar, wprowadzających każdego dnia dane swoich kart kredytowych do aplikacji. Celem ataków była kradzież danych i infekowanie komputerów – informuje PandaLabs.

Masowy atak na Twitterze

Robak Rainbow wykorzystał do rozprzestrzeniania się słaby punkt Twittera, występujący podczas korzystania z serwisu bezpośrednio przez stronę www. Co 10 sekund rejestrowano nawet tysiąc infekcji.

Spam i złośliwe e-maile są problemem głównie w branży motoryzacyjnej

Panda Security przeprowadziła w 22 krajach badanie mające na celu porównanie wpływu spamu i zainfekowanych wiadomości w różnych sektorach gospodarki. Analizie poddano wiadomości e-mail przesyłane na konta pocztowe 867 firm z 11 różnych branż. Z badania wynika, że sektor motoryzacyjny i energetyczny oraz instytucje rządowe plasują się w pierwszej trójce pod względem ilości odbieranego spamu i zainfekowanych e-maili.

Rekordowy kwartał dla hakerów

Laboratorium PandaLabs opublikowało kwartalny raport dotyczący aktywności złośliwego oprogramowania w okresie od lipca do września 2009 r. Wynika z niego, iż wzrosła liczba trojanów (71%), programów adware (13%) i spyware (9%). Prawie zniknęły wirusy i robaki, które stanowiły 2% wszystkich zagrożeń.

Twoje konto na Facebooku za 100$

Laboratorium PandaLabs odkryło w sieci serwis z domeną zarejestrowaną w Moskwie, który hakuje hasła na portalu społecznościowym Facebook. Według ukraińskich twórców strony, włamanie na konto kosztuje jedyne 100 $ płacone za pośrednictwem Western Union.

Scroll to Top