Ponad 90% wiadomości e-mail do firm to spam

Opublikowano: 5 maja 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Panda Security opublikowała kwartalny raport dotyczący przesyłanych do firm wiadomości spamowych. Niepożądana korespondencja pochodziła głównie ze Stanów Zjednoczonych, ale aktywna była również Polska, zajmując szóste miejsce pod względem udziału w produkcji spamu. Analizy wykazały dodatkowo, iż między styczniem a marcem 2009 r. międzynarodowa grupa hakerów zainfekowała ponad 300 tys. komputerów w celu ich dalszego wykorzystywania do rozsyłania złośliwych e-maili.

Hanna LaskowskaPonad 90% wiadomości e-mail do firm to spam

Niebezpieczne fikcyjne strony na temat marki Ford

Opublikowano: 23 kwietnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , ,

Laboratorium Panda Security wykryło ponad milion niebezpiecznych witryn, które rozpowszechniają fałszywe oprogramowanie antywirusowe. Cyberprzestępcy wykorzystują techniki SEO do manipulowania wynikami wyszukiwarek internetowych dla frazy Ford. W ten sposób pozycjonowali szkodliwe strony w celu rozpowszechniania fałszywych programów antywirusowych o nazwach MSAntiSpyware2009 oraz Anti-Virus-1.

Hanna LaskowskaNiebezpieczne fikcyjne strony na temat marki Ford

Sality.AO powraca

Opublikowano: 26 lutego 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Panda Security odnotowała w ostatnim tygodniu wzrost liczby infekcji powodowanych przez groźny wirus Sality.AO. Wykorzystuje on niebezpieczne techniki stosowane przez dawne zagrożenia wraz z rozwiązaniami typowymi dla nowych złośliwych programów.

Hanna LaskowskaSality.AO powraca

Barack Obama rezygnuje ze stanowiska

Opublikowano: 20 stycznia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , ,

Taką fałszywą informację kryjącą złośliwe oprogramowanie, według firmy Panda Security, podaje już 40 stron internetowych. Użytkowników zachęca się do pobrania pliku, zawierającego artykuł na ten temat. Zamiast oczekiwanego tekstu, na komputer kopiowanych jest kilka szkodliwych plików, które zamieniają go w maszynę typu „zombie”, kontrolowaną zdalnie przez cyberprzestępców.

Hanna LaskowskaBarack Obama rezygnuje ze stanowiska

Wzrośnie ilość złośliwego kodu trudniejszego do wykrycia

Opublikowano: 6 stycznia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2008 roku laboratorium Panda Security zarejestrowało więcej odmian złośliwego oprogramowania niż w ciągu ubiegłych 17 lat łącznie. Według prognoz Panda Security 2009 rok przyniesie jeszcze więcej złośliwego kodu niż 2008. Trojany, fałszywe programy antywirusowe, stare wirusy w nowych wersjach – to tylko niektóre z zagrożeń czekających internautów.

Hanna LaskowskaWzrośnie ilość złośliwego kodu trudniejszego do wykrycia

Hamburger z robakiem na święta

Opublikowano: 22 grudnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Uwaga na świąteczne kartki pochodzące z niepewnych źródeł. Cyberprzestępcy wykorzystują łatwowierność internautów i przesyłają im swoje “cyberżyczenia”. Tym razem dołączony do kartek świątecznych z McDonald’s i Hallmark robak P2PShared.U infekuje komputer, rozsyłając się za pośrednictwem poczty email nic niepodejrzewającego internauty. PandaLabs, laboratorium Panda Security specjalizujące się w wykrywaniu i analizie złośliwego oprogramowania, odnotowało pojawienie się fałszywych wiadomości z McDonald’s. Wiadomość …

Hanna LaskowskaHamburger z robakiem na święta

Miłość internetowa może nas dużo kosztować

Opublikowano: 17 grudnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Uwaga na fikcyjnych użytkowników portali społecznościowych, którzy – bazując na naiwności odwiedzających – próbują wyłudzić pieniądze. Rosnąca popularność takich serwisów sprawia, że cyberprzestępcy zyskują cenne źródła informacji, dzięki którym przeprowadzane przez nich oszustwa są dużo bardziej wiarygodne. PandaLabs, laboratorium Panda Security specjalizujące się w wykrywaniu i analizie złośliwego oprogramowania, odnotowała ogromną ilość wiadomości email, których nadawcy tylko z pozoru chcą …

Hanna LaskowskaMiłość internetowa może nas dużo kosztować