Internetowa piaskownica – bezpieczeństwo dzieci online

Opublikowano: 3 stycznia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Kaspersky Lab Polska na VirusList.pl opublikował nowy artykuł pt.: Internetowa piaskownica – bezpieczeństwo dzieci online. Tekst ma na celu skupienie uwagi na kwestii odpowiedniego zabezpieczenia stanowiska komputerowego dziecka nie tylko przed wirusami i tradycyjnymi zagrożeniami, ale także spamem skierowanym do najmłodszych, treściami wulgarnymi i niecenzuralnymi.

Tomasz UchańskiInternetowa piaskownica – bezpieczeństwo dzieci online

Bezpieczeństwo sieci WiFi w Polsce: Trójmiasto

Opublikowano: 28 grudnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, opublikował artykuł poświęcony bezpieczeństwu sieci bezprzewodowych WiFi w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia). Jest to kolejne, a zarazem ostatnie z serii zestawienie poświęcone stanowi bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych na terenie polskich miast. Kolejna seria badań zostanie przeprowadzona w 2010 roku.

Hanna LaskowskaBezpieczeństwo sieci WiFi w Polsce: Trójmiasto

Szkodliwe programy w Polsce – III kwartał 2009

Opublikowano: 16 grudnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Kaspersky Lab prezentuje kwartalny raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski. Jest to pierwszy raport kwartalny, systematycznie będą ukazywały się kolejne. Analiza dokonana została w oparciu o informacje dostarczone przez system Kaspersky Security Network.

Hanna LaskowskaSzkodliwe programy w Polsce – III kwartał 2009

Czy polskie sieci WiFi są bezpieczne?

Opublikowano: 20 sierpnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, opublikował nowy artykuł poświęcony bezpieczeństwu sieci bezprzewodowych WiFi w Toruniu. Badanie polegało na wyszukiwaniu dostępnych lokalnie sieci bezprzewodowych i analizowaniu ich pod kątem zabezpieczeń (bez naruszania prywatności właścicieli sieci). Analiza opierała się na sprawdzaniu typu zabezpieczeń, a nie ich łamaniu.

Tomasz UchańskiCzy polskie sieci WiFi są bezpieczne?