Mateusz Kazieczko

Nowe EasyGo.pl na wakacje

Serwis EasyGo.pl na rynku pojawił się 6 lat temu szybko zdobywając pozycję w czołówce na rynku. Teraz przyszedł czas na odświeżenie wyglądu strony i logo. Zdecydowano się również na skrócenie nazwy z EasyGo.pl na EasyGo.

„Partnerska fuzja” EasyGo.pl i Wakacje.pl

Portale turystyczne Wakacje.pl i EasyGo.pl łączą swoje siły. Właściciele obu konkurujących ze sobą spółek właśnie podpisali umowę o partnerskiej fuzji. Dotychczasowe marki pozostaną na rynku jako znaki handlowe zarządzane przez ten sam Management. Proces konsolidacji ma potrwać kilkanaście tygodni. Firmy nie przewidują redukcji etatów.

Największa fuzja na polskim rynku e-turystyki

Wakacje.pl i EasyGo.pl portale turystyczne numer jeden i dwa w polskiej e-turystyce połączyły swoje siły. Właściciele obu konkurujących ze sobą spółek właśnie podpisali umowę o partnerskiej fuzji. Dotychczasowe marki pozostaną na rynku jako znaki handlowe zarządzane przez ten sam Management. Połączone spółki, swoją siłą, wynikami, kadrą i doświadczeniem już na starcie stają się bezkonkurencyjnym podmiotem na krajowym rynku e-turystycznym, który już w 2010 roku zamierza osiągnąć próg 200 mln zł wartości sprzedaży.

Fly.pl przenosi obsługę Contact Center do Easygo.pl

Od teraz klientów obu portali turystycznych obsługiwać będzie jeden zespół konsultantów należący do EasyGo.pl. Zawarta umowa ma podnieść skuteczność sprzedażową Fly.pl. To pierwsze tego typu zdarzenie segmencie internetowych usług turystycznych. Obie spółki zachowują pełną niezależność prawną i organizacyjną, a świadczone usługi rozliczane będą na zasadzie outsourcingu.

Wyniki i prognozy polskiej e-turystyki

Wśród największych graczy polskiej e-turystyki tylko EasyGo.pl może pochwalić się zyskami za 2008 rok. Czy to efekt gospodarczego spowolnienia, a może jedynie naturalny skutek podejmowanych inwestycji? Czy nadchodzące miesiące w perspektywie gospodarczych trudności będą bezlitosne dla turystycznych przedsiębiorców?

Gdzie, jak, z kim i dokąd? – wybory turystyczne internautów w 2008 roku

Krócej, a częściej. W dwie osoby do Egiptu lub na egzotyczną Kubę. Do 3 i 4 gwiazdkowych hoteli w Egipcie, Tunezji i Grecji. Najchętniej korzystaliśmy z ofert Neckermanna, a najwyżej ceniliśmy rezydentów Easy Travel. Wartość cenowa jednej rezerwacji wzrosła niewiele, ilość wykupionych pakietów All Inclusive bardzo.

“Otwarte okna e-turystyki” EasyGo.pl i Fly.pl

Podczas piątkowej konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie przez easygo.pl oraz fly.pl przedstawiciele obu spółek zaprezentowali swoje wyniki finansowe oraz prognozy na najbliższy okres. Według organizatorów pokazanie wyników finansowych przez inne podmioty z obrębu e-turystyki pozytywnie wpłynie na uwiarygodnienie rynku. Wynik easygo.pl z pewnością jest wynikiem, którym można się pochwalić. Po 9 miesiącach tego roku Spółka notuje …

“Otwarte okna e-turystyki” EasyGo.pl i Fly.pl więcej »

Przewiń do góry