Rozwodzisz się? Uważaj na Facebooka!

Opublikowano: 29 czerwca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Wynajmowanie detektywa skrycie śledzącego naszego małżonka, którego podejrzewamy o niecne zachowania odchodzi w przeszłość. Dominującą rolę w kwestiach rozwodowych pełnią bowiem media społeczne. Umieściłeś zdjęcia z weekendowego wypadu do SPA, który miał być branżową konferencją? Prawnik twojej żony będzie zachwycony!

Dawid ZarazińskiRozwodzisz się? Uważaj na Facebooka!

Reuters radzi dziennikarzom w sprawie Twittera

Opublikowano: 12 marca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Reuters przedstawił założenia swej polityki dotyczącej tzw. mediów społecznych. W myśl nowych zasad dziennikarze agencji nie powinni zdradzać przygotowywanych materiałów poprzez wpisy na Twitterze. Powinni również uzyskiwać zgodę swoich przełożonych jeśli chcą wykorzystywać swoje profile w celach zawodowych.

Dawid ZarazińskiReuters radzi dziennikarzom w sprawie Twittera

Nowe technologie nie hamują rozwoju sieci społecznych

Opublikowano: 6 listopada 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Rozwój nowoczesnych środków komunikowania, zwłaszcza tych związanych z internetem, doprowadził do sytuacji, w której istnieje – teoretyczna przynajmniej – możliwość do bezproblemowego i wielokanałowego porozumiewania się ludzi. Wśród wielu komentatorów i przeciętnych konsumentów panuje jednak przekonanie, że mikroblogi, komunikatory, blogi itp. zmieniają nas w uzależnionych od komputerów społecznych wyrzutków, nieumiejących radzić sobie w „normalnym” otoczeniu. Najnowsze badania stawiają jednak takie poglądy pod dużym znakiem zapytania.

Dawid ZarazińskiNowe technologie nie hamują rozwoju sieci społecznych