Cambler – alternatywa dla Blipa, Śledzika i Twittera?

Opublikowano: 11 stycznia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Do Blipa, czy Śledzika dołącza Cambler, nowy serwis mikroblogowy. Dwóch kolegów z uczelni postanowiło stworzyć produkt, który byłby w stanie skutecznie rywalizować z największymi. Największą siłą serwisu ma być duża ilość funkcjonalności oraz brak zależności od dużej firmy. Czy to wystarczy by powalczyć o użytkowników?

Dawid ZarazińskiCambler – alternatywa dla Blipa, Śledzika i Twittera?

Twitter jest super, Facebook nie bardzo – gwiazdy wybierają mikrobloging

Opublikowano: 27 lipca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Bill Gates wyznał, że dał sobie spokój z Facebookiem bo nie mógł „nadążyć” z propozycjami od osób, które chciały być jego znajomymi. Martha Stewart przekonuje, że od Facebooka lepszy jest Twitter, Wall-Mart internetu. Przesłanie Frytki dla świata: gryzą komary! Celebryci odwracają się od „czasochłonnego” Facebooka w stronę „natychmiastowego” Twittera.

admagazine.plTwitter jest super, Facebook nie bardzo – gwiazdy wybierają mikrobloging

Ruszył Spinacz.pl, serwis mikroblogowy od właścicieli Fotki.pl

Opublikowano: 20 lipca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Mikrobloging staje się w Polsce coraz popularniejszy. Potencjał ten dostrzegli również właściciele portalu Fotka.pl, którzy uruchomili właśnie serwis Spinacz.pl umożliwiający publikowanie krótkich wiadomości. Ma on ułatwiać również korzystanie z popularnych stron internetowych poprzez automatyczne informowanie o aktualizacjach.

Dawid ZarazińskiRuszył Spinacz.pl, serwis mikroblogowy od właścicieli Fotki.pl

Yammer – przykład wykorzystania mikroblogingu dla firm

Opublikowano: 25 lutego 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Jak niedawno pisałem: obsesyjna miłość do Twittera trwa w najlepsze. I coś niewątpliwie w tym jest. Popularność serwisu jest oczywista, a dynamika rozwoju – niespotykana od dawna. Nic więc dziwnego, że idea mikroblogingu jest szeroko dyskutowana. Chociażby w aspekcie zastosowań w komunikacji biznesowej. Jednym z przykładów praktycznego wykorzystania jest Yammer.

admagazine.plYammer – przykład wykorzystania mikroblogingu dla firm