Motorola

Chińska zgoda na przejęcie Motorola Mobility przez Google

Chińskie władze po wielu miesiącach negocjacji wydały zgodę na to, aby firma Google przejęła amerykańskiego producenta smartfonów – Motorola Mobility. Transakcja ma opiewać na 12,5 mld dolarów. Czy Motorola straci tym samym samodzielność?

Rynek telefonów GSM okiem Skąpiec.pl

Dla potencjalnych nabywców telefonów GSM liczy się przede wszystkim marka. W tym zakresie batalię o serca i portfele polskich konsumentów wygrywa po raz kolejny Nokia. Idealna komórka to slider wyposażony w aparat cyfrowy, radio oraz MP3. To tylko niektóre wnioski płynące z raportu przygotowanego przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

Motorola: nowy wielofunkcyjny komputer mobilny MC55

Dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola zaprezentował komputer mobilny MC55. Jest to najnowszy, najmniejszy i najlżejszy model z oferowanej przez producenta grupy urządzeń typu EDA (Enterprise Digital Assistant – cyfrowy asystent korporacyjny).

Rok 2009 będzie bardzo trudny – najwięksi wobec recesji

Po bardzo złym zakończeniu 2008 r. przyszłość rysuje się w ciemnych barwach. Na początku 2009 r. branża telefonii komórkowej przystąpiła do wdrażania programu strategicznych zwolnień i zamykania zagranicznych oddziałów. To dopiero początek. Nowy rok rozpoczął się od ogłoszenia upadłości przez Nortel Networks i wielu firmom niewiele brakuje, aby pójść w jego ślady. Pozostaje pytanie: jak będą sobie radzić w tym roku największe spółki giełdowe?

Przewiń do góry